Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb kishaszon gépjármű? Transiton gondolkozom, ár/érték arányban ezt találtam a legjobbnak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 22:36
 1/7 dani900 ***** válasza:
Egy autószerelő őszinte válasza: Véletlenül se. A legalja, hidd el, azért is olyan olcsó. Minden alul méretezett, rohad már ötévesen, bár olcsó hozzá minden, a többihez képest, de többször is "jár" szervízbe. Bár, én csak az újabbakat ismerem, de nem hiába árazta be a piac ilyen olcsóra. Egy féktárcsa+betét elől, hátul nekem 8 óra volt, annyira össze volt nőve minden, meg persze, amúgy is sokkal komplikáltabban van megoldva, mint más "normális" autónál.
2013. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi,lehet mégis inkább egy kicsit idősebb tansporter?
2013. máj. 31. 22:56
 3/7 dani900 ***** válasza:
Nem tudom, mit értesz idősebb alatt, de azok mindenképp jobb autók, sokat bírnak, és számításba venném még a toyota hiace-t is, az örök, bár nem szó szerint, de szerintem a legjobb, bár nem mindig előnyös, hogy hátsókerekes, télen sokszor lehetetlen vele közlekedni, de, igen a vw és a toyota is jó.Azt nézd leginkább, hogy milyen állapotban vannak, és ne nézd nagyon a km órát, úgyis tekert, vagy ha nem, nem kell megijedni a 300 000 fölöttitől sem, ha jó. A volt céges hiace 370e km-mel naponta indult, pöcc-röff.
2013. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Hiace-ről nekem is csak jó tapasztalataim vannak! Egyszer (13 év alatt) megadta magát a kardáncsukló, egyszer pedig télen beledermedt a gázolaj a szűrőbe. Ez a két "komplikáció" volt csak, bár utóbbi nem a kocsi hibája.


Télen sem lehetetlen a közlekedés, észnél kell lenni. Rendes téligumival gond nélkül el lehet közlekedni.


Nekem a tapasztalataim viszont azt mutatják, hogy a Hiace sokkal jobban rozsdásodik, mint a Transit.


Transitból az (azt hiszem) eggyel ezelőtti szériáról van tapasztalatom, az is nagyon jó!

Ilyenről: [link]

Most tart 250.000-nél, sosem a tulaj vezeti, tehát el lehet képzelni, hogy nincs babusgatva. 9 személlyel, plafonig megpakolva (hosszított, magasított darab) a külföldi szerpentineken is szépen elboldogul, autópályán sincs baja. Egyszerűen csodás autó! Szervizben csak a kötelező/kopó dolgok miatt járt.


Mindkettőt bátran ajánlom, de inkább az állapot döntsön, ne a típus.

2013. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

cégnél tranzitok vannak.Sok.

Amelyiket nem ütik vágják, jól bírják. Motorikusan nincs velük gond.Igaz 10 éves korára már eléggé megindul rajta a rozsa (csillag garázs,és évi 1 max 2 mosás)

Én szeretem mind a régi duratorq motorost is,és az újabb tdci-t is. Megállás nélkül elmentem egy Miskolc-Győr távot,és nem éreztem, hogy mindenem sajog

2013. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha transitot akarsz akkor válaszd az 1995-2000-ig gyártot modelleket mert azok olcsók (úgy ahogy,de van egy pár hűlye aki kér értük 700 000ft is) olcsó az alkatrész is és azok birják.Nekem is az van 5 éve és a motortérben lapuló dolgok (motor,adagoló,esetleg turbó)nagyon jól működig csak a rozsdásodás ami nagy elenségük.az enyém megvétel előtt lett megjavitva a rozsdáktól és most kezd a sárvédő iveknél picit rozsdásdni.Ezekbe a transitoba leginkább üzemanyagrra fogod elkölteni a pénzedet.De 6-7l közöt esik 100-on.
2013. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tomcsi86 válasza:

Mint ahogy a Kadett és az Astra a szegény ember Volvoja és a Niva a szegény ember Navarája, úgy a Transit is a szegény ember Iveco Dailyje. Nyugodtan vegyél Tranyót, semmi gondod nem lesz a karosszérián túl, ha odafigyelsz. DE! Nem verseny, nem pörgős, szívómotorosnál nincsen 110 km/h! Ha jól csinálod, 7.5 liter pályán, 8.5-9 liter főúton és 10 liter városban, ahhoz képest, hogy azt mondják, zabál...


Nekem is Tranyó van, 1200 kg csak a laprugón látszott, gondolom, számít, hogy rakottan is úgy menjen, mint üresen. :) ((Az előző tulaj ablakokat szállított vele, így biztos voltam abban, hogy nincs szarrá hajtva))

2014. ápr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!