Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorom folyton felpörög...

A motorom folyton felpörög úgyis ha nem húzom a gázt, ki is akasztottam a bowdent de így is, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen motor?

Ha karburátoros, akkor az alapjárat állító csavaron állíts, meg a karburátort állítsd be.

2013. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Légyszíves ne használj folyamatosan nagybetűt.


Mikor pörög fel? Milyen motor? 4 ütemnél valszeg csak karbik meg a szívócső ellenőrzése, kétütemnél lehet komoly baja is (szimering pl.). Szóval kicsivel több infót légyszi: mikor csinálja, mi szokott történni, pl. nehezen, sokadszorra berúgod és utána megállíthatatlanul felpörög, vagy ilyesmi...

2013. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem bekapcsolva felejtetted a Caps Lockot.
2013. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
yamaha dt 125 2t mikor berugom azonnal pörög
2013. jún. 1. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valahol falsot szív. Habár nem ismerem a DT-ket, ilyenkor át kell nézni a karbi "utáni" részeket, a tömítéseket (karbi alatt, hengertalpnál, forgattyúsházon) és a szimeringeket.


Ha sokat állt a motor, akkor esélyes lehet a szimering-hiba: nem tud tömíteni a főtengelynél, úgyhogy falslevegőt szív és megállíthatatlanul felpörög.

2013. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nekem menetközben pörgött fel magától leállítottam és azóta csinálja remélem nem a szimerimg
2013. jún. 1. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg azért a karbit is. Hátha csak felakadt a tollatyú.
2013. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem akadt fel most a gáz bowdent be állitottam nem lehet hogy a henger megszívta magát ben zinnel?
2013. jún. 2. 11:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha csak benzinnel szívja meg magát, akkor nem tud felpörögni visszaengedett gáznál, mert nem jut be elég levegő a benzinhez. Szóval valahol levegőt tud szívni.
2013. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
azóta csinálja mióta rátettem a powerszelepet szeleppel mentem 20 km jól működött egyszer menetközben felpörgött és azót csinálja
2013. jún. 2. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!