Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt a valóságban,...

Mennyit fogyaszt a valóságban, az Opel 1.4 Nz,60 lóerős motorja, amelyekkel az Astrákat és a Corsákat szerelték? Csak városba, országúton, vegyesben.

Figyelt kérdés

Nagyon eltérő válaszokat hallottam, 5-7 literig,ami nem mindegy. Nyilván nem olyan válaszokra vagyok kíváncsi,hogy "attól függ hogy nyomod neki",meg ilyen hasonló okfejtésekre, hanem konkrét számokra,akinek van vagy volt ilyen motorral szerelt Opel autója. Annyit tudok,hogy megbízható,nyomatékos motor.

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. jún. 1. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Spritmonitor szerint

Astra 28 autó átlagában 7,33liter

Corsa 84 autó átlagában 7,51liter


Ezek vegyes fogyasztásra vonatkozó adatok. Az Astranal nem volt 7.3 alatti átlag viszont a Corsanál 6,4 körül voltak a legjobb átlagok.

2013. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gomzoli ***** válasza:
100%

Nekem volt F Astrám, amit 2 évig használtam, ezzel a 60 lovas, 8 szelepes motorral.

Csak városi fogyasztást nem tudok mondani, mert nem úgy használtam, de szerintem 8 fölé nem ment volna. Autópályán, 130-140-es utazótempóval fogyasztott 7,5 litert, országúton, 90-100-as tempóval, átlagos stílusban 6-6,5 liter körül. A vegyes fogyasztás megállt 7 liter környékén, ebből lehetett volna lefaragni simán egy litert, ha odafigyelek a finomkodásra.

Lusta, komótos motor, de tényleg megbízható, hosszú életű. Nagyon sok van közöttük amelyik 15+ éve megy nagyobb gond nélkül, több százezer kilométerrel a háta mögött. Egyszerű szerelni, és olcsó hozzá minden.

2013. jún. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem x14nz-vel szerelt astra-m van. Városban mért eredményt én sem tudok mondani, de vegyesen én 6l-rel bőven elvagyok. Hosszab távon sikerült már 5,2-re is levinni.

A fogysztást nagyban befolyásolja, hogy milyen állapotban van a motor. Egy jó állapotúval városban sem haladja meg a 6,5 litert a fogysztás, persze ehez okosan kell vezetni. :D

Remélem segítettem

2013. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek,mert így a választásom az Opel felé dőlt el! A VW 60 lóerős 1.4-e városban 8 liternyi még nyáron is. A fogyasztás nem minden,de a két megbízható autó között számomra már csak ez döntött.
2013. jún. 2. 14:05
 5/8 gomzoli ***** válasza:
100%
Ne lepődj meg, ha eleinte több lesz a fogyasztás, kell egy-két hét, vagy hónap, míg az ember kiismeri az autó "egyéniségét", és optimálisan tudja kezelni azt.
2013. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nagy gyuri ***** válasza:
100%
Úgyan ilyen astrám van 8v városban nyáron 7, hosszúban 100ig 6.5 liter,télen városban 10, hosszúban is 8 körül a motorja még elég jó 86000km-el,dehát ezek ilyenek soha nem hagyott cserben.
2013. jún. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nekem C14 NZ motorral es automata valtoval szerelt corsam van. Londonban elek, minden nap munkaba jarok az autoval, a forgalom elegge kemeny. A varosi fogyasztasom 11.4 liter, az orszaguti 6-6.5 Az elejen nagyon soknak tartottam a 11.4 litert, de a szuleimnek Astrajuk van ezzel a motorral, az orszaguti fogyasztasa annak is 6-6.5 kozott mozgott. A gyari konyve szerint 8.6 a vegyes. Nekem is ennyire jott ki. Nem a leggazdasagosabb, de az autot 15 evesen vettem, 100e km-rel, most van benne 120, de meg sose volt semmi baja. Szerintem jol valasztottal. Sok ismerosomnek van kevesebbet fogyaszto, de tobbszor elromlo autoja. :)
2013. okt. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2013. okt. 21. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!