Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehetne összehozni egy...

Hogy lehetne összehozni egy olcsó 12Vos kompresszort egy kis tartállyal?

Figyelt kérdés

szereztem egy légkürtöt és azt szeretném valahogy befabrikálni a kocsiba

arra gondoltam hogy veszek egy ilyen kis kompresszort [link] és ami rajta van az a fekete cső azt kicserélném valami masszívabb gumicsőre és az a cső belemenne egy kis tartályba és azt feltöltené 10bárra és utána egy szeleppel lehetne a kürtbe nyomni ezt meg lehetne valósítani ? egy ilyen kis kompresszorral ?

úgy gondoltam ,hogy bekapcsolom megvárom hogy felmegy 10bárra (van rajta óra )utána lekapcsolom és amikor kell egy golyós csappal ki tudom nyitni


itt egy kép hogy hogy is gondoltam [link]


válaszokat/ötleteket előre is köszönöm !!!


2013. jún. 1. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Golyós csap helyett javaslom az EP szelepet, húzol rá két vezetéket, és máris gombbal tudod működtetni.

A töltő oldalra rakhatsz egy nyomáskapcsolós szelepet, ami a kívánt nyomásnál megszakítja a kompresszor áramát, aztán nem kell kapcsolgatnod. Ez a kettő eddig van is vagy 500 forint.

Szerintem ezzel a kompresszorral nem nagyon fogsz egy normális tartályt 10 bárra tölteni, főleg nem szivargyújtóról.


Maga az ötlet önmagában nem rossz, simán megvalósítható. Ha ilyen elektromos kompresszorban gondolkozol, akkor mindenképp az akkusarukról kell neki áramot húzni, valami normális vezetéken. Csövekből nem kell extra méretűben gondolkozni. Nálunk kamionon a 80 centis kürtre sima 6 mm-es műanyag cső megy ( pedig nekem 2db 80 centis kürt van a tetőn ).


Ha nem olyan nagy kürtöt akarsz ( és nem vonatkürtöt ) akkor elég a 6 bar nyomás is szerintem ( én sem a 12-re kötöttem az enyémet ).

2013. jún. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

(mozdonykürt )

én is gondoltam rá ,de hol lehet kapni olcsó nyomáskapcsolót? Mert én amiket találtam legolcsóbb is 5000 ft, mert 500ft ot még költök rá ,ezreket nem költenék erre mert mindent be tudok szerezni ingyen szóval csak a kompresszort kell megvennem arra még kiadok 3-4 ezret de másra nem szívesen költenék


szelepnek meg még utánanézek ,de ha tudnál linkelni olcsó nyomáskapcsolót + szelepet azt köszönöm

2013. jún. 2. 00:40
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Néztem én is ezeket a nyomáskapcsolókat. Hát azért tényleg nem 500 Ft... Meg ezek vízhez vannak, nem? Jó ez levegőhöz is?
2013. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

na jó, a nyomáskapcsoló tényleg kicsit drágább, mint gondoltam.

Kürthöz EP szelepet itt vettem ( van 12 voltos is ):

[link]

2013. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, kellene nyomáskapcsoló és mágnesszeleppel kellene kapcsolni.

Csövekből megfelelő levegőcsövet vegyél amiknek nem csak épp 10bart bírnak. Tartály pedig lehet akár egy tűzoltópalack is. Azokban a nyomás(még az ABC porosokban is) 10 bar fölött van. Tehát az bírna akkora nyomást.


A kompresszorból kivezetsz egy csövet be a tartályba. Erre a csőre teszel egy + elágazást és vezetsz egy csövet a nyomáskapcsolóhoz valamint egy csövet a kürthöz és közbe valahova beteszed a mágnesszelepet.

2013. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!