Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell figyelnem ha "regi"...

Mire kell figyelnem ha "regi" autot vezetek?

Figyelt kérdés

Vettem egy `99-es evjaratu Fiat Bravat, holnap fogom elhozni.Eddig meg csak uj, a modern technika minden elonyevel megaldott autot vezettem, nincs tapasztalatom regebbi modellekkel.Most hirtelen kellett +1 auto a csaladban, es atmeneti megoldasnak ezt talaltam.


Abbol indulok ki, hogy 2 napja vezettem 1 kis Citroent, es akaratom kivul elegge megizzasztottam szegenyt, pedig en csak ugy vezettem, mint ahogy megszoktam.Konkretan nem nagyon akart gyorsulni, es a hegyre felmaszni, ahova az enyem eszrevetlenul felgurul.

Mire kell jobban odafigyelnem ebben az esetben?Nagyobb lehet a fektavolsag is? Olyan kulonbsegekre gondolok, amik eloszor nem feltunoek, es esetleg varatlanul erhetnek ut kozben.Gondolom elozesnel sem ugy gyorsul, mint ahogy a masiknal megszoktam.



#vezetés #veszély #tapasztalat #regi auto #fektavolsag
2013. jún. 3. 08:18
 1/4 Dörmögő ***** válasza:
Csinálsz egy fékpróbát, hogy tudd milyen a fék. A gyorsulását meg úgyis érzed ha mész vele. Nemtom eddig milyen kocsival mentél, annyi különbség lehet még maximum hogyha ez diesel akkor indítás előtt izzítani kell.
2013. jún. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked van egy erős, modern Dieseled, akkor alkalmazkodni kell a benzinesekhez: nincs annyi nyomaték, hamarabb kell visszaváltani, később fel, előzésnél is nagyon kell figyelni (mivel nem gyorsul annyira, hosszabb távon tudod csak befejezni a műveletet).


A féket forgalom nélküli úton jó ha kipróbálod: pl. francia autók szokása, hogy nagyon érzékeny a fék - német autóból átülve pl. érhet olyan meglepetés, hogy elsőre nagyobbat fékezel mint terveztél. Ez neked nem olyan óriási gond, de ha valaki közel jön mögötted, akkor lehet bonyodalom belőle.


Egyébként 1999 az nem régi - van fékrásegítő, kormányszervó... Milyen meglepetés lenne, ha beültetnének egy ezerkettes Ladába, amiben egyik sincs. :P

2013. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Egyebkent egy 2009-es mazda6-om van, 1.8 full extra.Nagyon konnyeden kezelheto,elmeny benne a vezetes es eddig mindig biztosnasgban ereztem magam az utakon.

Most viszont kimondottan felek, mert tudom, hogy egy esetleges balesetet mindig a gyengebb auto vezetoje fizeti meg.

2013. jún. 3. 10:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Na eloszor vezettem a fiatot.Most mar erzem a kulonbsegeket,mintha repulobol biciklire ulnek :P
2013. jún. 5. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!