Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lekoppant az autóm, sérülhetet...

Lekoppant az autóm, sérülhetett valami?

Figyelt kérdés

A mai nap eléggé benéztem egy padkát, ugyanis a járdáról jöttem le, és valami miatt nem figyeltem, nem vettem észre hogy elég magas :S

Azt hittem, tudjátok hogy olyan ferde kapubeálló padka van, ezért elég nagy sebességgel jöttem le róla, közben pedig derékszögű meredek :/

Koppant egy nagyot, szerintetek sérülhetett valami? Alá néztem amennyire lehet de nem sokat látni.

(tehát nem tolatva, hanem előre egyenesen jöttem le, félreértések elkerülése végett)

2010-es swift. köszönöm a válaszokat



2013. jún. 3. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Állj szerelőakna, vagy legalább egy árok fölé és alaposan nézegesd át az alját tengelytől tengelyig. Aztán kiderül hogy mi sérült(ha más nem is, de az alvázvédő esélyes hogy lekopott, azt illik javítani)
2013. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor remélem komolyabb baj nem történt
2013. jún. 3. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Legjobb ha mindezt addig teszed meg amíg az autóval nem mész vizes úton. Addig az autó alján lévő poron és sáron jól látható a legapróbb sérülés is. Ha újra belepi a sár akkor nem fogod látni ha csak meg van karcolva. Ami nem jó, mert a rozsda rögtön lekezd dolgozni...
2013. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor mihamarabb alánézünk.
2013. jún. 3. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Sérülhetett az olajdekni illetve a kipufogó cső és középső dob, ami a legközelebb van az úthoz. A kipufogót hidegben járó motornál nézd meg, hogy esetleg ereszti -e valahol a levegőt, ergó nem lyukadt-e ki. Az olajteknőt pedig törölgesd meg miután szemmel megvizsgáltad a kocsit, és utána egy hosszabb út után feküdj alá, nem-e repedt meg valahol és szivárog belőle az olaj. Ha már ott vagy a féltengely védő gumiharangokat is nézegesd át, ne hogy szakadt legyen, ha a beton széle kicsippentette. Nagyjából ennyi amivel ki tudnám egészíteni az előző hozzászólókat.
2013. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A padkán áthajtás jellege miatt nem hiszem hogy a kocsi eleje vagy hátulja is lekoppanhatott volna. Tehát így az olajteknő nem hiszem hogy sérülhetett. De ha már alatta fekszel azért vegyél szemügyre mindent. Úgy ahogy az előttem szóló írta :) Ártani nem árthat.
2013. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen van, és bizony néha koppan... akkor alámegyek, de még nem volt vészes, csak itt-ott surlódás nyom...

az olajteknő sérülhet, vagy az automata váltó alja, de ezek viszonylag jól bírják, és egy picit védve is vannak..


tehát: ha nincs szivárgás, fog a fék, nem húz semerre, akkor jó vagy...

2013. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!