Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beriaszt az autó ha legyek...

Beriaszt az autó ha legyek vannak bent?

Figyelt kérdés
az autóban belül mozgásérzékelő van, a légy mozgására is beriaszt?
2008. jún. 19. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Én még nem hallottam ilyen esetről :) De szerintem olyan pici mozgásra nem indul be...
2008. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg nem kellene beindulni olyan kis bogarakra vagy legyekre. Inkább az lehet, hogy felmelegedő vagy lehülő levegő okozza a vakriasztást.

Esetleg túl érzékenyre van állítva. Attól is függ, hogy milyen rendszerű? Ultrahangos, vagy infrás?

2008. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Sztem attól függ milyen érzékeny a mozgásérzékelő,nem kellene legyekre reagálnia,ha mégis állítani kell rajta,a szerelő megcsinálja.
2008. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes belső térvédelmet (mozgásérzékelőt) berakatni a riasztóval szerintem...

1. ha vmi olyat látnak benne, amiért érdemes, akkor úgyis be fogják nyomni az ablakodat nem fogják figyelembe venni a két kis érzékelődet... tehát NE hagyj benne rádió előlapot, GPS-t, laptopot stb és akkor nem fogják benyomni.

2. autólopásnál nem fognak bemászni az ablakodon, csak hogy ne szólaljon meg a riasztó. inkább úgy szokták, h ablak benyom, gomb fel, ajtó ki, motorház fel, sziréna ki...

3. ha bezársz egy nagy darazsat, vagy nagyobb fajta legyet (mostanában sok mutáns bogár van) akkor az ultrahangosnak meg kell szólalnia. és szerintem az nagyon kellemetlen, h otthagyod a kocsit, utána 5 perc mulva felszáll az addig bujkáló légy, és elkezd szirénázni a kocsi, ha sokszor száll fel akkor még az is lehet h lemeríti az akksidat (már ha nincsen önakksis szirénád, de az se birja végtelenségig)


Ezek miatt szerintem nem érdemes.

A riasztó egyébként, csak jelzésre szolgál, az autót nem fogja megvédeni a tolvajoktól sajnos.

Ha csak 1 védelmet szeretnél a kocsidba, akkor egy komolyabb immobiliser vagy váltózár megteszi, mindkettőt könnyű használni és jobban véd mint egy riasztó.

2008. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!