Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bő egy éve volt olajcserém,...

Bő egy éve volt olajcserém, azóta viszont mentem kemény ~2500 km-t, le kéne cserélni? Idő alapján igen, km alapján nem, v nézzem meg a nívópálcán h kinézetre h fest az olaj?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az olajat akkor is célszerű évente cserélni, ha közben nem volt meg a cseréhez előírt futásteljesítmény.
2013. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én évente lecserélem futástól függetlenül.
2013. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem cserélném le. Viszont nívópálcán nézni az olajat (mármint színét) teljesen felesleges.
2013. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kinézete mindegy, nem látsz semmit, úgyis fekete lesz. dieselnél kb tíz km után fekete lesz, de az a jó, hiszen az is a dolga.
2013. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne cseréld le még egy évig legalább.
2013. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

csere!

De ha spórolni akarsz 10rongyot, akkor ne cseréld le,de lehet nagyobb bajt okozol vele.

2013. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszintén? Ha azt a 2500 km-t egyhuzamban tetted meg rendesen bemelegedett motorral (nyilván nem) akkor nem kötelező lecserélni.

A sok hidegindítás (benzinesnél túldúsítás) miatt megy leginkább tönkre a motorolaj.


A mi kocsink motorja átlagosan 20-30km-es etapokban megy, mert közel lakunk a városhoz. Ez a legrosszabb távolság, mert mire beérünk vele a város határába, akkor melegszik meg. Nincs rendesen ideje kipárologni a kondenzvíznek, a hidegindításkor olajba került benzinnek... Ez kb 500 bemelegedési ciklus egy olajcsere periódus alatt. Rengeteg!


Ezért írtam feljebb azt amit.

2013. jún. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen, nálam is leginkább a rövidebb etapok játszottak, akkor ebből csere lesz, nem igazán örülnék ha emiatt a későbbiekben gondjaim lennének


köszi szépen a válaszokat, zöld pacsik mentek

2013. jún. 5. 13:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nem lesz gondod attól, hogy nem cseréled le az 1 éves olajat.
2013. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!