Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a nívópálcán nem látok...

Ha a nívópálcán nem látok olajat miután kihúzom akkor az azt jelenti hogy nincs a kocsiba olaj?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 09:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
vagy hogy az olajmanók megették. ez a kettő közül valamelyik..
2010. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Bizony az azt jelenti és nehogy beindítsd, ha még eddig nem állt be a motor. Tölteni kell bele, szerintem legalább 2,5-4 vagy több liter (autótól függően)megfelelő minőségű olajat.
2010. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
49%

Ha hideg motornál húztad ki,akkor nincsen benne elegendő olaj.

Ha üzem meleg motornál,akkor várd meg míg lehül,lecsöpög az olaj és akkor nézd meg.

Diagnosztizálj és tölts utána a megfelelő mennyiségben.

2010. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Akkor égne a piros lámpa is.

Szerintem túl tiszta még az olaj és nem veszed észre.

Töröld le tisztára, dugd vissza még egyszer és alaposan nézd meg.

2010. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ha beindítom és utána kihúzom akkor már olajos a pálca.De ez azt is jelentheti hogy eszi az olajat?De a vicces válaszoló nélkül is van elég bajom úgy hogy légy szíves ne,köszi.A normális választ köszönöm.
2010. máj. 23. 09:28
 6/22 anonim ***** válasza:
Arra is figyelj, hogy vízszintesen álljon az autó.
2010. máj. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.2003 Ford Focusról van szó.Remélem semmi baja,kedden indulnék vele hosszabb útra azért kérdeztem.Az ikon nem világít de gondolom ha világítana az már régen rossz.
2010. máj. 23. 09:35
 8/22 anonim ***** válasza:
Ha beindítod, akkor felveri az olajat. Ezért kell hidegen mérni a szintet. Ha akkor nincs elég benne, akkor az is a kérdés miért nem világít az olajnyomásjelző. Lehet, hogy rossz. Én leengedném az olajat, hogy akkor ég-e (ez a LED még jól jöhet útközben) és aztán visszatölteném, kiegészítve annyival amennyi kell.
2010. máj. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,kedden inkább viszem egy olajcserére az utazás várhat ez a biztos.Egyébkén hány kilóméterenként kell olajat cserélni?
2010. máj. 23. 09:50
 10/22 anonim ***** válasza:
20 000 km, vagy 1 év.
2010. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!