Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy 50-es Yamaha robogót...

Ha egy 50-es Yamaha robogót 70-es hengerrel szerelnek fel, és minden más eredeti maradt akkor ehet 3,2-3,5 litert, úgy hogy jól is menjen?

Figyelt kérdés
Vettem egy robogót és azt mondták hogy 70-es de én nem vagyok benne biztos (kerekedésben vettem ismerőstől, tehát csak úgy mondhatta is, pl. azért mert az önindító nem jó és erre fogta...stb) A moci jól megy 75-80-nal és 3,5 litert fogyaszt vegyes használatnál. SE sportkipufogó Se nagy karbi SE sport légszűrő nincs rajt.

2013. jún. 5. 22:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Létezik azt hogy ennyit fogyaszt.A sportkipuf és a légszűrő dobna csak a fogyasztásodon.Meghát ha gyári karbi van rajta és nem cseréltek sokkal nagyobbra fúvókát akkor ez arányosnak is tűnik.Nekem is volt 70-es robogóm,nos 4-5 alá nem tudtam vinni de az már nagyon tunning volt.Akkor szoktak még sokat enni ha kopott a henger,falsot szív vagy akármi más ilyen probléma.

A fogyasztást nagyon lehet szabályozni a súber tű akasztásával is.

Mégvalami:70hengert tényleg nem tzud megtekerni az önindító,erre ha jól emlékszem erősebb aksi lenne a megoldás mert nem ad le annyi ampert hogy bivalyból megtekerje de ezt kikéne próbálni bikakábellel vagy nagyobb aksival.

2013. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

kipuf nem növeli, hanem CSÖKKENTI a fogyasztást, mivel javítja a hatásfokot, azzal hogy kevesebb elégetetlen keveréket enged ki a kipufogón, ezért fogja vissza borzalmasan a 2t motort ha nincs rajta normális kipufogó, mert a benzin felét kiköpi...


[link]

itt láthatod hogy működik

2013. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha gyári kipufogóról beszélünk akkor egy tiszta rendszernél csökken a fogyasztás.

Ha felteszel rá egy tervezett rezót azzal többet fogyaszt mivel hogy jobban és könnyebben tud pörögni a gép így több benzin is kell neki.

2013. jún. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
a kérdésre válaszolj
2013. jún. 8. 11:25
 5/17 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a cél, ha ugyanígy 75-80 között fogsz menni vele, akkor az űrtartalom növelésével biztos nem fog elmenni 3,2-3,5 között, örülhetsz ha 4,5 alatt tudod tartani, viszont ha ráraksz egy tervezett rezót, akkor azzal növeled a hatásfokát, erősebb lesz, magyarul egységnyi benzinből több mozgási energiát hoz létre, akkor vissza tudod tolni talán 4 liter alá, de 3,2-3,5-et kizártnak tartom.


3-as válaszoló meg teljesen hülye a 2t motorokhoz, és nem képes megérteni még az animációt sem amit linkeltem...

2013. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Te vagy a hülye a 2t-hez!Nekem világéletemben 2ütemű motorjaim voltak,vannak.

Gondolj már bele miről hadoválsz!Egy tervezett rezónál jobban pörög a gép,több anyag tud be menni és kimenni egy adott idő alatt,ha ezt nem bírod megérteni akkor sajnálom!

Áruld már el hogy egy 250-es gép miért tud 4literrel elmenni 100km-ren keresztül?Ha egy robogón csak a hengert piszkálod akkor nem fog sokat változni a fogyasztás.(kívéve ha szakszerűen rakod össze bert bejáratás idejére dúsabb keverék kell és ez többet eszik ilyenkor)

2013. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat de még várom a további véleményeket, éredemes szétszednem hogy megnézzem 70-es -e vagy 50-es? Igazából ezért kérdem.
2013. jún. 10. 17:10
 8/17 anonim ***** válasza:

6-os te eget verően hülye vagy...

miért pörögne jobban a gép egy kipuftól??? a pörgést a karbi és a felömlők/kiömlő beállítása befolyásolja, nem a kipufogó!

tanulj még kicsit mielőtt a parasztlogikát előveszed, ez áramlástan, nem "jóskabácsi aszonta" elven működik...


tessék olvasgatni:

[link]


[link]


nézd már meg ezt te szerencsétlen:

[link]


A rezót a hengerhez kell készítened, és nem a hengert a rezóhoz...

pl egy 9000-nél maximális teljesítményt leadó hengerhez 7,5-9,5 ezer körülire szokták állítani a konfúzor szögét, így eléred, hogy azon a fordulatszámon piszkosul jó hatásfokon dolgozzon a gép (magához képest)


OLVASD EL AZT A ROHADT CIKKET ÉS NE MAGYARÁZZ HÜLYESÉGET HA NEM ÉRTESZ HOZZÁ! Köszönöm.

Hatásfokot növelsz = egységnyi benzinből több mozgási energiát tudsz kinyerni, vagyis azonos fogyasztás mellett erősebb lesz a gép, ebből következik, hogy azonos erő kifejtéséhez KEVESEBB benzin kell. Ez már nem logikus neked, csak a nagyobb cső nagyobb fogyasztás???


Mondok példát is.

Van 2 teljesen azonos motor, 1-1 liter benzinnel, a feladat az, hogy állandó 80km/h sebességgel menj el amennyit tudsz, az egyiknek 20% a hatásfoka, a másiknak 25%. Melyikkel tudsz nagyobb távolságot megtenni?

2013. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a helyes link:

[link]

2013. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mekkora gyépés vagy,és itt dumálasz parasztológiáról! :)

Képzeld a program alapján csináltam Én is kipufogót!!!S...fej!

2013. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!