Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy 50-es Yamaha robogót...

Ha egy 50-es Yamaha robogót 70-es hengerrel szerelnek fel, és minden más eredeti maradt akkor ehet 3,2-3,5 litert, úgy hogy jól is menjen?

Figyelt kérdés
Vettem egy robogót és azt mondták hogy 70-es de én nem vagyok benne biztos (kerekedésben vettem ismerőstől, tehát csak úgy mondhatta is, pl. azért mert az önindító nem jó és erre fogta...stb) A moci jól megy 75-80-nal és 3,5 litert fogyaszt vegyes használatnál. SE sportkipufogó Se nagy karbi SE sport légszűrő nincs rajt.

2013. jún. 5. 22:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Míg te a gépeden számolsz Én addig csináltam is valamit!

Amúgy akármilyen tunningról beszélünk az mindig is a fogyasztást fogja növelni.

2013. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem neked elmeorvosnál lenne a helyed ha ennyiből se sikerült felfogni. De nem is vitatkozok, felesleges, te úgyis baromi okos vagy, azért mert CSAK... nem azért mert bármivel is igazolni tudnád az állításod.
2013. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ne ilyen f@szságokat írjatok meg veszekedjetek, hanem az eredeti kérdésre válaszoljatok!
2013. jún. 13. 16:15
 14/17 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal hogy a tervezett rezónál már alapvetően növeled a leömlő méretét(ellenőrizheted a letölthető programmal).Az okés hogy jobb az égés,de több kipufogógáz tud kimenni és gyorsabban,ha kifelé gyorsabban megy akkor befelé is gyorsabban szívja be a benzint.Tehát akkor adott idő alatt a tervezett rezónál több a fogyasztásod.Amit meg a szocimotoroson föltesznek cikkeket azok nagyon jók,de nem mindegyik 100%-kos.Amúgy meg kérdezz meg akárkit akinek tervezett rezója van vagy sportkipufogója hogy kevesebbet eszik e vele a gép(főleg ha 2t)
2013. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nyilván többet eszik, mivel tépi neki és jobban megy, de ha ugyanúgy használná kevesebbet enne, mert jobb a hatásfok...


Ahogy a chiptuning is csökkenti az autó fogyasztását, HA nem változik a vezetési stílus, mivel ugyanazt a mozgási energiát kevesebb benzinből létre tudja hozni a motor, de nyilván ha jobban taposod, hogy kihasználd a plusz lóerőket, akkor nem fog kevesebbet enni...


Kérdező:

ha meg vagy vele elégedve ne bánts, felesleges amíg nem megy szét, ha 70-es, és gyári 50-eshez való főtengely van benne, idővel úgyis főtengelycsapágyas lesz, akkor pedig kiderül a hengerméret szétszedéskor

2013. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A chip tunning az picit más.Az kb hasonló mint ha egy kalapácsos gyújtást cserélni egy tirisztorosra amin val előgyújtásvezérlés.Itt természetesen jobb a fogyasztás.És itt nem plusz lóerőt kapsz hanem ami volt csak nem tudtad kihasználni.

Szerintem rezóval ha normálisan van használva szerintem azzal is egy icipicit biztos hogy többet fogyasztana.Lehet normálisan is vitázni :)

2013. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
a fizika törvényei szerint nem eszik többet, ha mégis, akkor a használatmód, vagy a körülmények nem egyeznek, mivel a hatásfok az hatásfok, a mozgási energia pedig mozgási energia, egyszerű matek, ha 1 liter benzinnek a 20%-át tudod hasznosítani, kevesebb mozgási energiát termelsz, tehát kevesebbet mész el 1 literrel, mintha a 25%-át tudnád. :)
2013. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!