Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy a motoros...

Honnan tudom, hogy a motoros bukósisakom eu szabványos-e? Már régi sisak és nem tudom, hogy lehet-e használni?

Figyelt kérdés
[link] -ezekhez hasonló, de van még pár "lyuk" az oldalán.

2013. jún. 6. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor fogadja el a rendőr, hogyha van benne jóváhagyási jel: egy karika, benne E betű és egy szám.
2013. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ok, köszi, szerintem ez olyan régi, hogy biztos nincs.
2013. jún. 6. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy Agent K írta. A rendőrök ezt nézik és ha nincs akkor kapod kapod a bírságot.

Viszont elég nagy baj neked csak ez számít.


Egy műanyag alapú sisak "szavatossági ideje" 3 év. Egy műgyanta alapúé 5 év. Ez gondolom műanyag. Tehát egy esésnél ez már nem sokat védene.

Ha 3 évente nem is (mert azért egy normális sisak nem épp olcsó) cseréled akkor is azért ilyen régit jobb ha nem veszel fel.


A másik dolog(bár ez csak tanács) hogy ha az arcod és a fogaid érnek valamit akkor zárt sisakot veszel.

2013. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt jó hogy olvasom mert nekem 20 éves sisakom van :) és faterom is ezt használja nagyritkán mikor nincs autója ...
2013. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a műanyag öregszik jelentősen veszít a rugalmasságából és tartósságából. Egy esésnél egy 20 éves sisak valószínű darabokra törne úgy, hogy szinte semmi energiát nem nyelne el.
2013. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!