Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet egy pillanat...

Hogyan lehet egy pillanat alatt elindulni autóval?

Figyelt kérdés
Sziasztok vezetni tanulok és most volt a 15. órám az oktatóm azt mondta hogy gyorsabban kellene elindulnom mikor pl. megkell álni a lámpánál(ilyenkor rám is dudálnak) azt mondta egy pillanat alatt nah most én azt nem értem hogy ezt hogyan lehet kivitelezni mikor ha gyorsan engedema kuplungot akkor lefullad az autó ha nem akkor meg lassú vagyok...
2013. jún. 6. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
erre rá kell érezni, adni kell egy kis gázt, és a kuplungot gyorsabban felengedni. Egy idő után már érezni fogod, ne aggódj.
2013. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Engeded a kuplungot és közben nyomod a gázt.

Az oktatód meg puszilgassa a kobrámat, rutinon illene megtanítani rendesen az elindulást, nem a 15. forgalmi órán magyarázni, hogy nem tudsz normálisan elindulni...

2013. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kuplongot felengeded surlodasi pontig, ott adsz gazt, de annyit, hogy uveghangja se legyen a motornak es ne legyel a lefulladas hataran!

Ahogy adod a gazt, szinte lepattanhatsz a kuplungrol!

Persze hatarokon belul! Tehat ne csusztasd a kuplungot vagy ilyesmi...

2013. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is ilyen voltam tanuló koromban, szerintem ezen ne idegeskedj, csináld ahogy tudod, csak ne fulladj le, aztán majd belejössz.. amúgy én piros sárgánál, nyomok egy minimális gázt olyan 1000-1500 as fordulatszám finoman de egyenletes tempóval fel a kuplunk csúszáspontra, ott megtorpan picit a kocsim(opel asztra, de van egy renault 5om is de az is kb ugyanez) akkor nyomok picit több gázt, és akkor már engedhetem is teljesen fel a kuplungot, és már jöhet is a 2es:P

vagy gáz be 2-2500 ig kuplung sokkal gyorsabban fel, közben picit megpadlózni, így lehet igazán jól indulni, de ezt nem díjazná az oktatód...


Amúgy nekem sem ment én is csomót tököltem jelzőknél, volt mikor annyiszor lefulladtam hogy a jelző pirosra váltott... akkor megbeszéltem az oktatómmal, egy órára visszamentünk rutinpályára, és csak az indulást gyakoroltam 1 órán keresztül... az sokat segített.

2013. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként az első 2órán minden szépen ment de forgalomban ez már lassú
2013. jún. 6. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!