Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt mondta a szerelő, hogy...

Kova 55 kérdése:

Azt mondta a szerelő, hogy ezek a kocsik honda civic 1.6i ls 2001 16w, amúgy is több olajat esznek, mint más autók, és van egy adalék amit szoktak használni, direkt azért, hogy kevesebb olaj fogyjon, tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
és az adalékot milyen olajhoz adhatom? Ehhez? [link]

2013. jún. 6. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ott kezdeném, hogy többet ilyen hulladék olajat nem töltenék bele. A Castrolnak jó neve van(volt), de újabban sok a gond vele. Egyesek szerint hamisítják, mások szerint keleten bérgyártásban csinálják, azért szar.

Nekem eddig az egyik legjobban bevált olaj a Q8, ami ráadásul meglepően olcsó. Ha Castrol, akkor talán az Edge széria jobb lehet, bár még nem próbáltam. Fuchsról is jókat hallottam, Motul is jó, de drága.

Az olajba inkább semmilyen adalékot ne tölts. Valamilyen mértékű olajfogyasztás teljesen normális. Ha ezek a motorok tényleg hajlamosak csipegetni, akkor tölts utána, és kész. Ha nagyon eszi, akkor pedig az okot kell megszűntetni, nem minden vacakot belelocsolni az olajba, ami az egyik tulajdonság rovására tönkreteszi a többit.

2013. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem,amúgy a Honda fórumon is a Q8-at mondták,és abból meiket?
2013. jún. 7. 17:39
 3/4 anonim válasza:
Olyan olajat használj amilyet gyárilag is raktak bele. Pl nekünk 2 opel-ünk van és csak GM olajat rakok bele.
2013. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Q8-ból én eddig két félét használtam, Formula Excel 5W40-et és Formula F1 10W50-et, mindkettővel elégedett voltam. Létezik 10W40 is, azt még nem próbáltam. A Hondákhoz nem értek, kérdezd meg a Honda fórumon, hogy ebbe a motorba melyik vált be, vagy mi Honda által előírt viszkozitás és teljesítményszint.
2013. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!