Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportülés berakásánál hogy...

Sportülés berakásánál hogy szokták megoldani az öv rögzítését? (BMW E36 limo, részletek lent)

Figyelt kérdés
Egy BMW E36-ba szeretnék sportülést rakni, mert a gyári eltört, és amúgy sem a legjobb az oldaltartása. A biztonsági öv gyárilag az ülésen, a számára kiképzett helyre van felcsavarozva, ahogy az öv csatja is, amiben van pirotechnikai övfeszítő. Egy sportülés berakásával ezek átszerelhetőek valamilyen módon szakszerűen, úgy, hogy szabályos is legyen, és ténylegesen el is lássa a feladatát? Ha nem, akkor milyen módon lehet megoldani úgy, hogy ne kelljen egy négypontos öv miatt lemondanom a hátsó ülésről?

2013. jún. 7. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nembiztos, hogy pirós ővfeszítőd van. Nekem '94-es abban mág egy bazi nagy rugó van, aminek a biztosítását valami sodrony távolítja el és úgy ránt.

De kérdére válaszolva, a sport ülést is a leg egyszerübb a gyári keretre felszenvedni, és akkor marad a feszítő is.

2013. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sinead ***** válasza:
egy újabb típusból (pl e46) vegyél bele ülést és azt szereld be, ha megfelel. Vannak sportosabb ülések(gyári M-es), azok drágábbak, de jobbak is. sokféle közül tudsz válogatni, nem kell egyből nem bele illő, ilyen olyan sportüléseket belefaragni
2013. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Eddig gyáriból még nem találtam olyat, ami igazán jól tart, bár E46-tól felfelé nem vagyok jártas.

Az övfeszítőm lehet, hogy nekem is ez a rugós. Nem tudom, mert nem szedtem szét. Ha a sportülés szakszerűen felrakható a gyári konzolra, akkor tényleg ez a legkézenfekvőbb megoldás.

2013. jún. 9. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!