Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen költségei vannak egy...

Milyen költségei vannak egy ilyen jellegű optikai tuningnak?

Figyelt kérdés
Úgy általánosságban illetve minimum-maximum összegekben megadva, mennyibe kerülhet pl: egy 2004-es évjáratú toyota avensis optikai tuningja? Tehát gondolok itt arra, hogy az első/hátsó lökhárítót átalakíttatnám és dupla kipufogó rendszert építettnék. Esetleg egy kis küszöb spoiler még jöhetne. Ültetést nem preferálom magyarországon, de ha vannak pozitív tapasztalatok akkor nyugodtan osszátok meg, hogy érdemes-e ültetni. Vizuálisan valami hasonlóra gondoltam: [link]

2013. jún. 8. 15:36
 1/10 HiHu36 ***** válasza:

Véleményem szerint, mérlegeld, hogy mire fogod használni az autót. Ha napi használatban van, érdemes szerény optikai tuningot alalmazni, nyilván ettől még lehet teljesen egyedi és figyelemre méltó. Szem előtt kell tartani, hogy megmaradjon az autó eredeti funkciója, a közlekedés. Mély ültetés, egyedi lökhárítók,nagy felni nagy gumival, egyedi fényezés és még sok más, komoly költségek eredményez mindennapi használat során. Gondolok itt az utcai harc során elszenvedett sérüléseknél, a nagyobb méretű gumik borsosabb áraira. Azt tartja a mondás, izlésről nem illik vitatkozni, kivéve ha autóról van szó. Sajnos nagyon könnyen válhatunk nevettség tárgyává egy rosszul "tuningolt" autóval,az interneten is szép számmal látni ilyen remekműveket. Jelen esetben az avensis egy elegáns autó, könnyen el lehet rontani. Nyílván egy ilyen változtatással nem csak saját megelégedésünk a cél, hanem a köz elismerése is. Szerintem tartsd meg eredeti formáit, egy jól megválaszott 17-18as felnivel.


Ime néhány példány, ami (szerintem) jól sikerült:


[link]


[link]


[link]

2013. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen egyetértek veled és köszönöm, hogy ilyen szépen megfogalmaztad. Igazából jelenleg az Audi A4-es tetszik abból is a 2002-2003as széria. Családban meg japán autók voltak eddig mindig van egy avensisunk egy 2007-es meg egy 2009-es mazda 3. Na most egyértelmű, hogy elfogult a társaság. Viszont tetszés indexben talán Audi. A fenntartási ktgek fognak dönteni majd végsősoron, meg ha hozzányúlnék a kasznihoz, hogy milyen árakon mozognak az ilyen dolgok... A morcosításról nem fogok lemondani mert nagyon tetszik úgy egy autó. Továbbá a napjainkban kedvelt nagy légbeömlő elöl is eléggé inspirál. Bár amit linkeltem toyota az így, ahogy van gyönyörűen meg van csinálva.
2013. jún. 8. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. A túlzott optikai tuning nagyon el tud rontani egy ilyen elegáns autót, mint az Avensis.

Mi is néztük régen őket, amikor apám új autót akart venni, de végül egy Lancer-re esett a választása.


Itt tudsz hozzá nézni tuning cuccokat, árral, így magad is meg tudod saccolni, mibe fájna egy hasonló forma kialakítása: [link]


Én is linkelnék pár képet, amit már túlzásnak tartok ennél a kocsinál:

[link]

[link]


Ellenben ez a kettő nekem nagyon is tetszik:

[link]

[link]


Főleg a második. A fehér szín a fekete felnikkel, fekete tetővel és ültetéssel igényesen széppé teszi a kocsit.

Alapjában véve már egy szép alufelni is sokat dob minden autón.

Ültetést ha szeretnél, javaslom, hogy 40/40-es méretnél ne menj lejjebb, mert az már a használhatóság rovására megy. A 4 centi ellenben már jól mutat, és le se fog érni sehol.

A kipufogó rendszer építést pedig gondold meg, mert egy normális, minőségi, és teljes kipufogó rendszer kialakítása nem kevés pénz. Én a helyedben beérném egy jobb minőségű sportdobbal.

2013. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a kommentet. Ahhoz képest, hogy gyakori kérdések, elég kultúrált a társaság itt az autós rovatban. Meglepően pozitív csalódás! :)

Igen egyértelműen egy felni alapból sokat dob egy autó megjelenésén. Az ültetésről pedig köszönöm az infót mert fogalmam nem volt róla, hogyan mérik vagy isszák :) Valami aranyközéputat szeretnék választani, nem verseny meg "vagánykodós" autót szeretnék csak tényleg egyedivé és nekem tetszővé alakítani. Egy avensis bármennyire is fájó, de eladhatatlan. Illetve nem éri meg eladni mert túl luxus ahhoz az árhoz amit adnának érte, így a miénk is megöregszik velünk :) Köszönöm nektek még 1x a kommenteket! :) Nektek egyébként milyen autótok van, illetve tuningoltatok-e valamit rajta?

2013. jún. 8. 20:11
 5/10 HiHu36 ***** válasza:
Amit linkelt a másik kommentelő, a fehér és a kék egymás mögött, azok nagyon szépek. Egyszerű letisztult forma, minimális változtatások, de mégis kellemes látványt kölcsönöz az autónak. A sportkipufogó témára annyit mondanék, hogy nagyon válaszd meg milyet teszel az autód alá. Egy elegáns avensis príma felnikkel nagyon hülyén fest egy gyárkéménnyel alatta, aminek olyan hangja van mint egy civic vti-nek. én nem is tennék az avensis alá. Az eddigi kocsijaim közzül, amikhez hozzányúltam, az a civic ED7 porig ültetve, szép felni és nagy kipuff. jó volt jól szólt jól ment. Első kocsik között elfért. Aztán BMW E36 ból volt 2db 4ajtós és a coupe. Mind kettő szigoruan eredeti extrákat kapott azaz m3 lökös meg az ilyesmi dolog. Nem nagyon szeretem a túlságosan tuning autókat, nekem nem demó autó kell, hanem olyan amivel közlekedhetek normálisan.(mondjuk a civicnél a fekvőrendőr gondot okozott.. a bmwknél inkább az álló rendőr :D)
2013. jún. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Keress fel egy profi, neves tuningműhelyt. Ott előadod a kérésed úgy, hogy ott a járgányod.


..nos, ott tátva fog maradni a szád, annyi féle lehetőséget mutatnak.

2013. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Nekem "csak" egy régi Vw Polo 86c-m van, amit most alakítok apránként G40 kinézetűre. Eredeti Vw alufelni már van alatta, a héten szerzem be hozzá a G40 eredeti ültetőrugóit (30/30-as), illetve tervben van az indexek kicserélése fehérre, és a műanyag lökhárító szélesítések. Nagyjából ennyi a tervem. Ó, és a festésével is kell majd apránként kezdenem valamit, lehet, hogy egy komplett újrafényeztetés lesz belőle.


Ilyesmi az enyém is most (pont ez a szín): [link]

És valami ilyesmi kinézet a végcélom (ez az alufelni van már alatta): [link]

Hogy a színe is ilyen fekete lesz-e, azt még nem tudom. :)

2013. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*sárvédőív szélesítések
2013. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 HiHu36 ***** válasza:
Sok sikert hozzá :) Előbb utóbb olyan lesz amilyet szeretnél, csak legyen igényes és szép munka. Dobjál majd fel képet Carstylingra és meglesem ha kész lesz :)
2013. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi a biztató szavakat. Az igazság az, hogy a terveim megvannak, az alkatrészek beszerzése azonban nehézkes, mivel a G40 alkatrészek ritkák, mint a fehér holló. Na, majd idővel. :)
2013. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!