Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árthat a kocsinak ha nagyon...

Árthat a kocsinak ha nagyon mély vízbe megyek át vele ami szinte az ajtók alját is eléri?

Figyelt kérdés

Mostanában vannak ezek a nagy esők és elég nagy vizekben kell átgázolni, lehet tőle baja pl a csapágyaknak vagy futóműnek, motornak?

Motort gondolom el szokta érni amikor csapódik fel a víz meg a kipufogót is. Esetleg a csapágyakba befolyhat?


2013. jún. 8. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
lassan menj bele akkor nem lesz semmi gáz szóval ne nagyon fröcsögjön. benzinesnél különösen,mert felfröcsög a gyertyapipákhoz és le testel miatta én sokszor jártam úgy a lada-mmal
2013. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Milyen csapágyakra gondolsz?

hajtókar csapágyak ,kerékcsapágyakra gondolsz?

ezek mind vagy zárt helyen vannak vagy zárt csapágyak,alkatrészek szóval a víz nem tud beléjük folyni!

2013. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyújtás vizet kap, legfeljebb leáll, aztán szállhatsz ki a térdig érő lébe. Az nagyobb veszély, hogy sok kocsi a levegőt valahol a géptető és a hűtőmaszk találkozásának környékéről szívja. Ha a víz bejut a motorba, mivel nem összenyomható, azonnal hajtókar-törés, blokkrepedés, más hasonló igen drágán javítható dolog következhet be.
2013. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A motorba ne kerüljön víz.

Ha lassan, de egyenletes tempóban tudsz menni, akkor nem valószínű, hogy túl nagy gond lesz, de persze azért 30-40 cm-es víznél nagyobb inkább meg se próbálj menni, az a biztos.

2013. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszoló jól mondja, nekem az mtz-mbe került víz és szerencsére csak a hengerfej tömítést vágta ki, akkorát szólt mint egy vadászpuska
2013. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

szerintem ezek max ilyen 10-15cm mély vizek lehetnek.. bár még nem szálltam ki megmérni :D


és a hirtelen felfröccsenő hideg víz sem árthat neki?


am nem hiszem h beszívná a vizet mert ha még jut is pár csepp a szívőcsőhöz az egy elég kanyargós cső, vhol biztos ottmarad benne ha másnem a légszűrő megfogja.

2013. jún. 8. 18:29
 7/16 anonim ***** válasza:

Milyen autó és mikori?

Ha sok benne az elektronika akkor bizony árthat. Ha nemigazán van akkor nyugodtan mehetsz.


2010-es árvízkor mi is mentünk elég mély vízbe régi swift-el. Gondot csak az jelentett amikor szembe jó tempósan jött egy teherautó és átcsapott a kocsit felett a hullám(szó szerint) de azon kívül hogy rángatott egy kicsit nem volt vele semmi gond.


Viszont az újabb, sok elektronikával rendelkező gépeket sorba tolták ki az út szélére... Tehát ilyen estben csak óvatosan.

2013. jún. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
felül már mindent leírtak ! én csak annyival egészíteném ki hogy csak lassan ,mert ami tócsának látszik az lehet ,hogy egy 10-15 cm mély kátyú és az már tönkre vághatja a futóművet, csapágyat ,gumit, felnit
2013. jún. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
így van, amit a 8. leírt, azt akartam volna én is, nem látod, hogy mi van a víz felszíne alatt - és az milyen mély!
2015. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Minden autónak van egy megadott max. gázlómagassága - a 10-15 centi jellemzően még bőven belefér. Akkor kell aggódnod, ha már folyik befelé.
2015. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!