Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvánnyal...

B kategóriás jogosítvánnyal vezethetek egy 50ccm endurot?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

mivel 50 ccm-es így igen

bármit lehet vezetni ami 50 ccmes nem számít ,hogy az enduro ,sport, kis/nagy testű robogó ,automata vagy manuális váltós

2013. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

#1: bocs, de rosszul tudod. "B" kategóriával _segédmotoros_kerékpár_ vezethető. Viszont:

- KRESZ: Segédmotoros kerékpár: a külön jogszabályban L1e járműkategóriába sorolt kétkerekű,L2e járműkategóriába sorolt háromkerekű jármű [...]

- L1e kategória: kétkerekű járművek _legfeljebb_45_km/ó_tervezési_sebességgel_, és 50 cm3 (elektromos esetén 4kW) határral

- L2e kategória: háromkerekű járművek, _legfeljebb_45_km/ó_tervezési_sebességgel_, és 50 cm3 (elektromos esetén 4kW) határral


A válasz tehát: amennyiben a moci hengerürtartalma nem haladja meg az 50ccm-t, _ÉS_ tervezési sebessége (régebben: önerőből, sík úton....) nem nagyonn 45km/óránál, akkor igen.

2013. jún. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
nem nagyonn = nem nagyobb (késő van már, mellégépeltem)
2013. jún. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Ezek a válaszok miért lettek lepontozva? Melyik búza unatkozik már megint?
2013. jún. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Az utóbbi 2-3 hétben van valamilyen gyökér aki azon éli ki magát hogy a jó válaszokat lepontozza. Nadehát ha ő ettől boldogabb akkor had csinálja. Gondolom érdemleges választ adni nem tud, és csak így megy neki hogy nyomot hagyjon a gyakorin.☺
2013. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Én is észrevettem mostanában, hogy pár egységsugarúnak zavarja az önérzetét, ha valakinek magas az átlaga, de én ezt már fel sem veszem. Szerintem nem a pontszám a lényeg, hanem hogy tud-e értelmes, használható választ írni valaki. A "pontozóművészünk" nem tud, valószínűleg az IQ-limitje nem teszi ezt lehetővé... :)
2013. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!