Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll le a motor és nem...

Miért áll le a motor és nem indul?

Figyelt kérdés
Már 3-szor eljátszotta velem (Opel Astra 18 éves), hogy rövidebb távon megyek vele, pár perce indultam, pirosnál megállok, és leáll az autó amikor üresben van, pedig nem váltottam, nem kuplungoztam, majd csak 6-7-edik próbálkozásra indul újra el. Rádió közben ment, tehát nem az akksi, benzinszűrő és olaj is lett cserélve, mégis jelentkezik. Autószerelőnek nincs több ötlete miért, de tegnap mondta, hogy egy 16 éves Corsánál is előjött ilyen hiba, csak ott gyakrabban, nálam egy hónap alatt 3-szor. Mi lehet a probléma?

2013. jún. 10. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is csinált már ilyet a kocsi, persze előtte kicsit berángatott, akkor láttam, hogy üres a tank :))))

Most komolyan: Én egy Temprával jártam egyszer így, ott a benzínszivattyú volt a rossz.

2013. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csutak_Balazs válasza:

Több oka is lehet. Nem tudom, hogy még sima karburátoros-e vagy befecskendezéses, inkább a simát tudnám. Lehet dugulás is , de inkább arra tippelnék, hogy túl sok benzint kap és ezért lefullad a kocsi.( Sima karburátorosnál nem zár jól a tűszelep és túlcsordul a karburátor- esetleg megtelt- lyukas az úszó )Fulladásnál benzinszagot érzel. Sima karburátorosnál segíthet, hogy lassan benyomott és nyomva tartott gázpedállal könnyebben elindul.Vigyázz ne nyomogasd, mert rosszabb lesz. Minden lenyomásnál plusz benzin ömlik be, viszont teljesen benyomva benzinben szegényebb keveréket fog kapni. Lehet szikrával is baj- elhasznált gyújtógyertya vagy por ment az elosztóba és peremkisülés történik. Ha belenézel az elosztóba és mintha egy repedést vagy öntéshibát látnál, akkor ez a baj. Egy új elosztó megoldja ( ideiglenesen egy furattal is meg lehet szakítani a kisülés útját).

Befecskendezéses motornál lehet a szivattyú hibája is.

Váltsál autószerelőt, egy másik lehet rájön, hogy mi a baj.

2013. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!