Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit érdemes tudni a Volvo...

Mit érdemes tudni a Volvo S40-ről? Mik a főbb jellemzői?

Figyelt kérdés
Most készülök venni egy régebbi típusú Volvo S40-est, 1995-2000 évjárat között, tehát régebbi generáció, mit érdemes tudni róla, fogyasztás, megbízhatóság, szervízigény, stb. vagy esetleg melyik más hasonló árkategóriájú autó a legjobb ?

2013. jún. 10. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Diesel vagy benzin.
2013. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
?
2013. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
diesel
2013. jún. 10. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon biztonságos autó,nagyon megbízható autó :) Nagy csomagtartóval,és ízléses karosszéria formavilág jellemzi ezt a márkát.

Jó magam is Volvo S40 tulajdonos vagyok és jópár éve ennek autónak a tulajdonosa vagyok tehát úgy gondolom nyugodtan alkothatok véleményt erről a márkáról.

Kezdeném a fogyasztással,az S40-ek nem az alacsony fogyasztáról híresek,paradoxon,hogy a 110 lóerős motor kissé lomha egy ekkora kasztnihoz, ámbár az 1.6-os benzin érintőgázos taktikai vezetéssel 5-7 liter között is kihozható a városi fogyasztás,de télen nagyon nem ajánlatos vele rövid távokra elindulni. Ha szempont a fogyasztás,akkor dízelt vegyél az S40-ből.

Szervíz költség: Hát ez a rész is megérdemel egy misét.

A Volvo nem az olcsó alkatrész utánpótlásáról híres,nagyon drága tud lenni,ha márkaszervízbe hordod (személyes tapasztalatom az Ivanics Volvo ; 500 ezer forintot kértek el)

Én csak ismerőssel szereltetem,múltkor kumplung tárcsát cserélt rajta, 20 ezerbe fájt, az Ivanicsnál 60 lett volna.

Ha teljesítmény is fontos szempont nálad, akkor tudom tanácsolni a Volvo S40 T5-öt (nekem is ilyen van)

Bár nem az alacsony fogyasztásáról híres ( 13-14 litert is megeszik városban )de a 169KW, a maga 230 lóerejével és rengeteg nyomatékával páratlan,fiatal,dinamikus vezetési élmény nyújt.A BMW-sek azt gondolják,hogy nyugdíjasok autója,de nem, nem egy BMW-t leptem meg a piros lámpánál:)


Összegezve: Drága fenntarthatóság, viszont nagyon megbízható, kicsi szervízigény,de ha valami elromlik az drága tud lenni,ha márkaszervízbe viszed.

Nagyon biztonságos autó,vásárlásnál figyelj a rohadásokra oda,főleg a régebbi típusoknál,küszöbnél,kerékívnél nagyon hajlamosak rozsdálni!


Remélem tudtam segíteni! :)


Egy Volvo S40 T5 tulaj.

2013. jún. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a tág körű informálást :)
2013. júl. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!