Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-es évjáratú Volvo V40...

2001-es évjáratú Volvo V40 1.9 dízel vásárlásnál miket érdemes átnézni a kocsin? Mik a jellegzetes hibái?

Figyelt kérdés

Főleg az érdekel hogy hol lehetnek rajta korrodálások. De tulajdonképpen jöhet a többi hiba is.

Ha valaki tud, akkor segítsen legyen szíves.


Köszönöm a hasznos válaszokat.


2011. febr. 24. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan 98-as benzinesem van, de azért korrodálásról ne beszéljünk egy ilyen korú Volvónál! :-)

Hát az általános helyek, küszöbök,oszlopok, zárhíd,tankspka alatti rész, falcok egyeznek-e. Olajfolyás esetleg van-e? Turbó rendesen dolgozzon, futómű ne zörögjön, ABS, légzsák-visszajelző elalszik-e,működjön a tükörfűtés,központi zár, elektromos ablak, ülésfűtés,KLÍMA(a csak fel kell tölteni gázzal-na az gáz!!!)

Hiba-ha rendesen karban volt tartva-nemigen szokott lenni velük. Vezérlést,olajakat illik lecserélni,azt elvileg nagy baja nem lehet. A kereskedésbe vett 120.000 km-t futott azért gyanús lehet...sok sikert!

2011. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de ha még más is tud hozzászólni, akkor szívesen veszem.


A turbót hogy lehet tesztelni ?

Van olyan rész, amit csak nagy sebességnél lehet csak tesztelni? Mondjuk 120Km/h felett ?

2011. febr. 25. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:
A turbó. Ne fújjon ki(azt meghallod, mert nagyon fura hangja van). Ha rendesen tölt-egyenletesen húz,akkor nagy baj nincs. 120 felett max.ha valamelyik kerék üt, akkor rázza a kormányt. Esetleg deformált lehet az alufelni...
2011. febr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, De ha kifúj, akkor az nem tömítettség hiba?


Példa :

Volt egy dízel VW-em, és annál az hiba, volt hogy 120-130 után metorpant a kocsi, mert a turbó nem töltött rendesen, és ezért nem is adagolt neki több üzemanyagot.


Csakhogy ez így lehet-e a Volvónál is?

2011. febr. 26. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát egy turbónak sok hibája lehet,meg persze egy dízel rendszernek is:befecskendezés pld. De ha a turbó kifúj, azt 20 km/h-nál is hallod, és észreveszed,ha valami nem tökéletes. Főleg,ha már volt dízellel dolgod. Egyébként én még nem nagyon hallottam rosszat a Volvó-dízelekről sem. Nem azért mert Volvo szerető vagyok...

Legyen egybe az autó, ne legyen széthajtva, rommá törve, és akkor nagy baj nem lehet!

2011. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké.


Köszönöm szépen.

2011. febr. 28. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

:-)

2011. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!