Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt hibajelzés, most meg...

Volt hibajelzés, most meg eltűnt, miért van ez?

Figyelt kérdés
Kb. 400 km-en keresztül folyamatosan világított a műszerfalon az egyik hibajelző, mielőtt hibakódolvasásra vittük volna elaludt, az autóhoz nem lett nyúlva, működésée rendben volt. Kell ilyenkor valamit tenni?

2013. jún. 10. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Le volt engedve rendesen a kézifékkar?
2013. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondolom, ez okozhat hibajelet? Motorfigyelmeztető gyulladt ki.
2013. jún. 10. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom időközben leállítottátok a motort, nem? Ez resetelhette a hibát.

Ilyenkor esetleg el lett tárolva a hiba és műszeres hibakódolvasáskor meg lehet nézni. Vagy nem. Akkor várni kell és figyelni, hogy előjön-e még egyszer.

2013. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1 héten keresztül, nap, mint nap volt használva az autó, többször volt beindítva és leállítva, a lámpa végig világított, tegnap mikor be lett indítva, akkorra meg eltűnt. Ilyenkor érdemes azért mégis elvinni vagy várjuk kigyullad-e újra?
2013. jún. 10. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezoskodj, az ismik kozott, hogy van-e valakinek hibakod olvaso kutyuje. Nekem is van otthon, en is ra szoktam dugni a kocsira ha felgyullad a lampa, aztan guglin kikeresem a kodot. Bar nem vagyok szerelo, de a guglin olvasottak alapjan kideritem, hogy a hiba "eletbevago" vagy varhatok vele, illetve tudassal felvegyverkezve megyek a szervizbe es ha a hiba az oxigen szenzorral van es a szerelo uj vizpumpat akar eladni, akkor az gyanus lesz.


Amugy a legtobb szerelo muhelyben van olvaso, es lehet hogy talalsz valakit, aki olcson, vagy akar ingyen leolvassa neked a kodot, es a kod ismereteben tudsz donteni.


Mivel nincsenek tunetek (fustoles, lefulladas stb) es ha nincs folyadek tocsa a kocsi alatt, akkor szerintem nem kell izgulni. Persze halogatni sem szabad, de emiatt ne legyenek altatlan ejszakaid.

2013. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a probléma már nem áll fenn, akkor egy idő után automatikusan törli a hibajelzést. (X db. indítás-bemelegedés-leállítás-lehűlés ciklus után, nem tudom pontosan mennyi).

Nekem is volt ilyen. Lecsúszott az egyik szenzorom csatlakozója szerelés közben. Elindítottam a kocsit és rögtön be is tárolta a hibát. Vissza dugtam, de égett tovább. Majd pár nap múlva magától eltűnt a check engine lámpa.

2013. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha elaludt, akkor semmi teendő..

Ha nagy gáz van, úgysem alszik el..na, akkor irány a szervíz.

2013. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajna a közvetlen szerelőnknek nincs progija hozzá :(

A biztonság kedvéért rá lett nézve, semmi komoly :)


Hol kapható ilyen kódkiolvasó kütyü és kb mennyibe kerül?

2013. jún. 11. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:

en kulfoldon elek, itt a sarki autosboltban is kapni, es kb. 45 dollar

Ez az egyetlen dolog amit nem lehet visszavinni. Itt mindent mindenhova vissza lehet vinni, meg a kibontott uborka befottet is hogyha nem tettszik az ize, de a kodkiolvasot nem engedik visszavinni (ha hibas akkor kicserelik, de a penzt vissza nem adjak;)


Ha akarsz venni, akkor amazon/ebay igy keresd:

check engine code reader


A kod, amit kiad, az univerzalis, vagyis pl. a P0456 az Audinal es a Suzukinal is azt jelenti, hogy valami baj van a tanksapkaval (pl. nincs bezarva rendesen)

2013. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
oh, azt elfelejtettem, hogy ezek csak bizonyos evjarat felett mukodnek, talan 2000 es ujabb kiadasu autokon
2013. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!