Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Alábbi kódrészletben mi a...

Alábbi kódrészletben mi a hiba? Szintaktikai hibajelzés nincsen, de a futás közben nem veszi fel a beírt adatokat.

Figyelt kérdés
s:=format ('insert into vasarlasok (vasarlasDatum, vasarlasOsszeg, vasarlasHelye, vasarlasSzemely) values (%s, %s, %s, %s', [quotedstr (edit4. Text), (edit1. Text), (edit2. Text), (edit3. Text) ]) ;

2012. szept. 24. 10:58
 1/3 nagylzs ***** válasza:

Nem írtad meg hogy milyen nyelv. És az sem túl jó leírás hogy "nem veszi fel az adatokat". Ki nem veszi fel? Ezt úgy kellene érteni, hogy lefut az SQL utasítás, de az adatbázisban nem jelenik meg a sor?


Ha erre gondoltál akkor nézd át a tranzakciókat. Az adatbázis változtatásokat véglegesíteni (commit) kell. Vannak olyan nyelvek és adatbázis meghajtók, amiknél automatikus commit van. De vannak olyan is hogy explicit módon ki kell adni a commit parancsot az adatbázis szervernek. Ez sok dologtól függ, te meg semmit nem írtál a környezetről úgyhogy ennél konkrétabbat nehéz lenne mondani.

2012. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Delphiben történt,programból történő adatb-be való felvétel,de meg van oldva hiányzott egy ) a %S után.
2012. szept. 27. 08:28
 3/3 A kérdező kommentje:
A jobb also sarokban ott van a hasonlo témák között,h delphi:D amúgy meg sztem látszik,hogy ez egy sql utasítás és ha nem veszi fel az adatokat annak általában szintaktikai hibája van,mint ahogy irtam is.figyelmetlen voltam és 10.átnézésre sem láttam,hogy mi hiányzik.
2012. szept. 27. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!