Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valakinek vélemény az Alfa...

Valakinek vélemény az Alfa Romeo 156-ról?

Figyelt kérdés

Nagyon nézegetem már jó ideje az 1.8-as ts motorral rendelkezőt ,meg 1.9jtd-set ,

vannak olyanok akik mondják hogy megéri az árát ,

De viszont van olyan aki azt mondja hogy az ember kétszer örül neki ,Mikor megveszi és mikor eladja .

azért nézem mert nagyon szép autó és viszonylag elég erő is van benne .



2013. jún. 10. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Nekem 1.6 TS-em van, 4 éve, 60000 km-t tettem bele. Sosem bántam meg, de ezért kell rá költenem. Nem hagyott ott még sehol, és semmivel sem volt több gond vele mint bármelyik másik autómmal.


Az 1.8-as már tényleg erős, igazi élmény autó. A dízeleket is nagyon dícsérik.


DE ha ilyen autót veszel, nem szabad megspórolni a szervízt! Olajcsaere és kopó alkatrészek csak minőségiek legyenek, különben szenvedni fogsz!


Ami fontos: ne egy Opelhez vagy Fordhoz hasonlítsd az alkatrész árakat, inkább Audi vagy BMW a viszonítási alap, azokkal meg símán pariban van.

2013. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Facelift utáni 156-osokat nézz, azok már kicsit összeszedettebbek, mint az első generáció.
2013. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nincs velük semmi probléma. Karban kell tartani, és akkor semmivel sem rosszabb kocsi, mint a többi. Sajnos sokan csak hajtják, de nem törődnek vele.


A motor kérdés attól függ, hogy bírod-e tankolni a TS motorokat. Ezek nyugisan menve is 8l körül esznek. Ellenben az 1.9-es dízelek 6,5l körül is beérik. Megfontolandó.

Ha pedig mindenképp benzines, akkor már 2.0. Nem eszik annyival többet az 1.8-nál, mint amennyivel élménydúsabb vezetni.

2013. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nincs velük semmi probléma. Karban kell tartani, és akkor semmivel sem rosszabb kocsi, mint a többi. Sajnos sokan csak hajtják, de nem törődnek vele."

Ez igy van ahogy az előttem lévő irta.

Nem rossza az 1,8-2,0 TS-esek de benzinből a legjobb a V6.Dieselesból 1,9 jtd nagyon bevált motor.Még annyit hogy lestrapált és 2000 alattit nevegyél mert azzal tényleg nagyon megszivhatod.

2013. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Haverom most vett egy 1.6-os 156-t, és imádja.Szerintem reálisan gondolkozó ember nem vesz Alfát, mert ez inkább szerelem. Tavaly én is gondolkodóba estem,mert kevés szebb autó létezik (szerintem) a 156-nál, de sok rosszat olvastam róla meg a gyakori szervizigényéről és lemondtam róla. Vettem helyette egy nem szép és érzelem mentes de megbízható és olcsó autót.
2013. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek ,

szerintem bevállalok majd egy 1.8-as méregzsákot :))

Nekem nagyon tetszik formailag ,motorilag.

Találkozok egyel a városban nem tudok tovább menni hogy ne nézzel legalább 5percnél rövidebb ideig,meg egy két fotó bánja:))

köszönöm még 1x ! :)

2013. jún. 12. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!