Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakinek Alfa, Audi, BMW,...

Ha valakinek Alfa, Audi, BMW, Lexus Mercedes, stb. autója van, arról miért gondolják egyes emberek, hogy csakis villogni akar?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak ilyen autók tulajdonosai között is pozőrök (mint ahogy minden márkának megvannak a dicsekedő rajongói), de csak egy kis részük az valójában.

Vannak olyanok is, akik a 20-40 milliós 1-2 éves autót szlovák rendszámmal használják, mert az valóban furcsa, hogy pont nem telik regadóra, de ez is egy kisebb réteg.


Az nem jut az eszükbe, hogy az ilyen autók tulajdonosainál is ugyanolyan szempontok játszhatnak szerepet az autóválasztásban, mint bárki másnál? Arra sem gondolnak, hogy ugyanúgy használati tárgynak vesznek egyesek a kérdésben felsoroltakhoz hasonló autókat, mint mások bármilyen más márkákat? Ha valakinek ilyen autó tetszik és netán van is rá pénze, akkor miért nézik közellenségnek? De még arra is képesek úgy nézni, mint a véres rongyra, aki egy régebbi ilyen "luxust" vesz, holott az még csak nem is gazdag és közöttük sem mindegyik kivagyiságból választ ilyen régebbi autót.


Ennyire primitív lenne az emberek többségének a gondolkodásmódja, hogy csak arra tudnak gondolni, hogy rongyrázásból vesz valaki ilyen autót?



2013. máj. 2. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

aki villogni vesz az nem magának hanem másnak vesz autót. aki azért nem vesz ilyet, mert atttól tart hogy "megszólják" az megint nem magának választ autót hanem másnak!

nekem 14 éves 3-as BMW-m van gyerekkori vágyam volt. és nagy ívben teszek rá ki mit gondol :) bár ez tényleg nem mai darab, szolid, nem is nagy motoros.

2013. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azert mert MO-n eleg nagy szamban vannak az olyan kompexussal rendelkzok akik kifele tobbet szeretnek mutatni mint amit valobann megengedhetnek es hitelbol veszik meg a statusz szimbolumokat is.

Nyugaton meg sem neznek egy felso kategorias autot, otthon meg sokan dobnak tole egy hatast hogy "huu a Geza Audit vett". Azt mar nem nezik hogy ezeknek nagy resze nemetbol behozott es/vagy roncsbol osszerakott tragyadomb.

2013. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert itthon keveseknek telik rá. Az emberek 90%-a nem tudja elképzelni miből van rá pénz.. 200km-el arrébb Bécsben meg 1 nap alatt meguntam pl. a Porschékat annyit láttam belőle.

Ami nekem nagyon feltűnt, hogy a balatoni éjszakai életben (Éi-Di part) rengeteg Alfát, BMWt, Audit látni. Tehát van egy bizonyos réteg aki tényleg felvágni veszi.

2013. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Figyeld meg, itt ebben az országban mindenütt ez megy, mindenkinek baja van mindennel, mindenbe bele kell kötni, irigyek vagyunk, nem a saját, hanem más dolgával foglalkozunk, de azzal nagyon. Mikor én is megvettem az Audit, mindenki a faluban engem piszkált, hogy nicsak, Audit vett a suhanc kölyök, stb. Pedig nem volt egy vagyon, egy 2002-es A4-es.
2013. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2013. máj. 2. 19:13
 6/9 anonim válasza:
59%

Sajnos velem is megtörtént hasonló eset. Az év elején a párommal vettünk egy 7 éves S80-as Volvot. Nagyon megkímélt állapotban van, nagyon jó áron és szerintem gyönyörű :-)


Nagyon sokan megnézik az autót, családon belül és ismerősi körben is megy az irigykedés. Pedig nem kellene. Sajnos azt hiszik az emberek, hogy akkor az ember anyagilag is el van eresztve. A mögöttes dolgokat nem látják át, hogy mit miért tesz az ember, és külső alapján ítélnek.

Egyszerűen egy kihagyhatatlan ajánlat volt, és kevesebbe került, mint egy új Suzuki. Akkor egyértelmű, hogy a biztonságosabb autót választom, és nem rongyrázásból kellett.

2013. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az S80 igazán jó választás volt. Nagyon tartósak ezek a Volvók. Szokták emlegetni, hogy gyenge minőségű a hengerfej, de az a régebbi, francia eredetű motoros s40/v40 problémája szokott lenni. Megfigyeltem már öregebb, s60, s80 Volvókat, de rozsdát még nem láttam rajtuk, 200e km még szinte semmi nekik, ha gondozva voltak. Az a bajom ezekkel a luxusnak tartott típusokkal (de mi ugye tudjuk, hogy valójában nem azok, "csak" minőségi autók), hogy a beltérben használnak olyan finom anyagokat és olyan egyedi megoldásokat, amelyeket idővel jobban kikezd az idő, mint egy fapados alsó-közép kategóriás autó belterét. Itt-ott lehámlik a finom gumi borítás a műanyagokról, könnyen karcolódik a puha műanyag. De ezek mind cserélhetőek és nem is olyan nagy ráfordítással újszerűvé varázsolható a beltér.
2013. máj. 2. 22:18
 8/9 anonim válasza:

A kérdésedre válaszolva:

Egyrészt az emberek nagyon irigyek egymásra, ha arról van szó, hogy valami olyasmit vesz más, amit ő nem engedhet meg magának. Ilyenkor megy a szurkálódás: hol vetted, mennyibe került, honnan volt rá pénzed? (nem mintha rá tartozna)

Ha tegyük fel gazdag lennék, nem azért vennék magamnak egy ilyen autót, hogy felvágjak vele a csajok előtt, hanem azért, mert nekem tetszik.

A másik oldalról megközelítve a dolgot: tényleg nagyon sok olyan pasi van (főleg 20-as, 30-as korosztály), aki csóró, felvesz egy rakás hitelt, azért hogy azt a látszatot keltse: mennyire menő csávó. A legtöbb buta liba ezt be is veszi... Csak-hát érdemes feltenni a kérdést: milyen párkapcsolat az ilyen? Egymásra támaszkodás és egymás kihasználása!

2013. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom! Ha megszerzem a jogsit, én is Alfát akarok majd venni, egy 164-est! Én nem villogni akarok vele, azért olyat, mert bivalyerős motorja van, villámgyors, tágas utas és csomagtér, mégis hihetetlenül olcsó, még tökéletes állapotban is, mint például ez:


[link]

2013. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!