Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók optimális fogyasztása...

Az autók optimális fogyasztása milyen sebességnél jön össze?

Figyelt kérdés
A katalógusban szereplő országúti fogyasztásra gondolok, ami azért sokkal kedvezőbb, mint a tényleges.

2013. jún. 12. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy szabványosított fékpadi ciklus alapján mérik.

Itt egy közérthető cikk róla:


[link]

2013. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a sebességtől függ. Az eltérés lényege abban mutatkozik meg, hogy az autók fogyasztását szimuláció során mérik, ami nem felel meg a valós utcai életnek, így a fogyasztás is más. Akár 30%-al is többet fogyaszthat az autó, persze ez adott típusonként más.
2013. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Milyen autó? Az én 1.7-es diesel B vectrám 90-nél fogyaszt a legoptimálisabban 5-ik sebességben.
2013. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Változó, de általában 65- 85 között fogyaszt a legkevesebbet egy autó.
2013. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 5. sebességi fokozatban, 90km/h -nál a legkedvezőbb a fogyasztás. A gyári értékekre rászámolsz még 1 litert és akkor már közel jársz a valósághoz. Persze mindenki lábában van 1 liter +/-. Az enyém négyet esziket pedig kezeld úgy, hogy azt 50km-re értette a tulajdonos :D
2013. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült a gyári fogyasztási adatokat produkálnom a kocsival, csak tudni kell előrelátóan vezetni.

Ha haladni is akarsz, akkor a legjobb ha a legnagyobb fokozatban olyan sebességgel mész, hogy még nem erőlködik a motor. Nekem 65-től már elviseli az 5-et, itt olyan 1800 körül forog a motor. Szinte hihetetlen adatokat írj így ki a fedélzeti. 3,7L/100Km, stb. Míg 100-nál 5,0 körülit.


[link]

2013. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően a gyorsításoknál és a fékezéskenél kell figyelni, ha padlógázzal gyorsítasz akkor zabál az autó, motorféket használd, ahol csak lehet. Én például, ha látom előre, hogy egy lassú autó van előttem, és valószínüleg, nem tudom lendületből kikerülni, akkor szépen motorfékkel mögékúszok. Lejtőn lefle is motorféket használok mindig, ha lassítani kell közben, akor visszaváltok akár több fokozatot is, így a fékkel is spórolok, piroslámpát is, ha messziről látom, szépen odacsorgok, és ha kell 1esbe alapjáraton vánszorogok a lámpáig, hátha vált, és nem állóhelyzetből kell elindulnom, ez is sokat számít. De a gyári érték mindig kevesebb, azt nagyon nehezn tudod, elérni, minél nagyobb motor van az autóba, annál nagyobb a különbség.
2013. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!