Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a gazdaságosabb (fogyas...

Gombos Zsolt(Jeti) kérdése:

Melyik a gazdaságosabb (fogyasztáscsökkentőbb)? Ha kigyorsítás után üresben gurulok, vagy ha az adott sebességhez tartozó legnagyobb fokozatban (gázt nem nyomva) motorfékkel gurulok?

Figyelt kérdés
1.2 16 V Fiat Punto-ról van szó

2013. jún. 13. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én mindig motor fékezem majd ha úgy látom nem gurulok el addig akkor kiveszem üresbe.


Számold ki: 1.2 motor kb 0.6L eszik óránként ezt oszd el arra pár másodpercre.

Ha motor fékezel 0L/h

2013. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem szituációfüggő. Ha lassulni akarok, pl. beérek településre, lámpához, akkor motorfékezek. Ha egy hosszabb lejtőn gurulok, és nem akarok lassulni, akkor üresbe szoktam rakni, ha motorfékkel már lassulnék.
2013. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Én hosszú lejtőkön le is szoktam állítani, bár ezzel vigyázni kell, mert olyankor könnyen felkeményedik a fék.
2013. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Igaz hogy motorfék üzemben nem fogyaszt üzemanyagot, de nagyon hamar lefékezi a kocsit olyan tempóra (kb 1500/perc motorfordulat) ahol ismét kapni fog üzemanyagot. SZabadon gurulva 3-4-szer akkora távolságon csökken le a sebesség, mint motorfékkel.

Mindent összevetve az üresben gurulás fogyaszt el azonos távolságon kevesebb üzemanyagot.

2013. jún. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahogy látom itt is megoszlanak a vélemények(mint a haveri körömben is)...Összességében nem lettem okosabb,ettől függetlenül KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A VÁLASZT!;)
2013. jún. 15. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!