Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok gyújtás adás utána normáli...

Sok gyújtás adás utána normális ha beindítom az autót és erőtlen és kisebb gázadások után le akar fuldokolni?

Figyelt kérdés
1996-os 1.3-as suzuki swift amit most vettem nem rég, és most próbálom kitapasztalni hogy milyen, egyéb okokból 10-15X adtam rá gyújtást mert pl a ventilátor akkor működik meg a kulcsot próbálgattam mert néha mintha kicsit akadt volna stb és azt tapasztaltam hogy miután beindítottam a kocsit gyenge volt a kocsi és kisebb gázadásokra és nagyobbakra is gyengén reagált. Benzinszag is jött a kipufogóból és miután (gondolom valahogy több benzint kapott) elégette az üzemanyag töbletet minden a régi volt. Érdekesség hogy ezt csak akkor csinálja ha sokszor kap gyújtást beindítás előtt (az autó karbis) Vélemény?

2013. jún. 13. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Benzin- és levegőszűrő cseréjét, valamint a gyertyák ellenőrzését javasolnám első körben.
2013. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként:


-Akksi fel van töltve rendesen?

-Melyik ventilátorral van baj? A motor hűtőventilátora vagy a belső ami a hűtés/fűtést csinálja.

-Ha megmozgatod a kormányt, akkor nem fog akadni a kulcs. Vagy egy kicsit nyomd be, a kormány fele. Nálam ezek működnek.

2013. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ja a ventikkel nincs baj, szimplán néha adtam gyújtást mert dög meleg volt és épp takarítottam benne és a suzukiban csak akkor megy a hűtés már amennyit hűt. a ki-be szállásoknál meg le fel kapcsoltam a gyújtást. de most este is hideg motort amikor bekapcsoltam és picinke gázokat adok akkor minimális motor gyengeséget éreztem de ha nagy gázt adok akkor felpörög. karbisnál normális ez? vagy érdemes szűrőt cserélni? 2000km-el ezelőtt minden szűrő cserélve volt olajjal együtt, kivéve a benzinszűrőt... lehet az a vétkes?
2013. jún. 14. 01:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem jut át rajta megfelelő mennyiségű benzin, mert el van tömődve, akkor lehetséges. Menet közben nem szokott olyat csinálni, hogy "rángat"? Gázadásra nem reagál megfelelően?
2013. jún. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kell csinálni semmit..

a kulcs egy egyszerű lemezkulcs, sajnos kopik..pláne, ha állandóan gyújtást kapcsolsz..nem is értem, miért..olvastam, de akkor sem értem.


benzinszag persze hogy jön a kipufogóból, menni kell vele, és kész..

asszem, ha megteheted, vidd el CO mérésre..a gázelemzés mindent elárul. Persze előtte menj vagy tíz kilométert legalább, illetve ne kapcsolgasd a gyújtást annyit(se)

2013. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
okés köszönöm! :)
2013. jún. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!