Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, igaz a hiedelem...

Mit gondoltok, igaz a hiedelem v hülyeség, hogy ennyire lenézik a 2. 0 PD TDi motorokat?

Figyelt kérdés

Nyilván azért a változó geometriás turbó, elektronikus baszságok a sima adagoló helyett, de haladunk a korral..

viszont ezek a motorok 3x akkora nyomással(barral) dolgoznak, mint a sima TDik, a dpf ebből 350nm-t ad le, ami óriási nyomaték... lehet, hogy nem harap annyira, mint a sima 1.9 TDi(régi adagolós 90-110LE), de hosszútávban kijön.(max turbo lagnál érezheted h nemharap, de akk csúcsok rá stb.)


sztetek nem érdemes PD motort venni ? elvileg gazdaságosabb is ugyebár... anno a Siemens elvileg elrontotta, a Bosch javított.. de sokan nagyon negatívak.


csak hozzáértő és szakértő véleménye érdekel.


2013. jún. 14. 11:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akkor haladjuk szépen sorban. A dpf nem ad le semmit, az a szilárdrészecske-szűrő angol nevének a rövidítése ( Diesel Particulate Filter ).


A TDi-k az az előnyük volt, hogy nagyon igénytelen motorok. Ha vigyáznak rájuk akkor fél millát elgurul adagoló felújításig. A sorból viszont kifelejtetted az 1.9 PD TDI-t. Ahhoz képest sokak véleménye szerint eléggé gyengén sikerült konstrukció a 2.0PD ( nem tudom hogy terveztek ezzel hosszú távon, lehet csak szükségük volt egy átmeneti blokkra - a 2.0 CR-nek ugyanez a furat/lökete ).

Azt is hülyeségnek tartom, hogy egy 350Nm-es PD nem harap annyira, mint a 235Nm-es 1.9TDI. Most lusta vagyok guglizni, amit hirtelen találtam, hogy a 320Nm-es PD is közel 2 másodpercet ver gyorsulásban a 110 lovas TDi-re.


Fiatal PD-t én is bevállalnék ( mondjuk garantáltan 100k km alattit ),az öregebbeket ( és főleg az ismeretlen előéletűeket) én kerülném.

2013. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

aha.. szóval ezzel nagyon be lehet fürödni?

viszont nekem a passatok tetszenek és a CRTDik több mint 1misivel drágábbak...

2013. jún. 14. 12:26
 3/15 anonim ***** válasza:

"lehet, hogy nem harap annyira, mint a sima 1.9 TDi(régi adagolós 90-110LE)"


Hát ezt tuti hogy nem jól tudod. mert pont a pd-sek harapnak jól, de a NM-is több nem is kicsivel.


A sima 1.9 tdi-k tényleg igénytelenek és sokat elmennek sőt a javításuk sem drága.


Jók a 1.9 pd tdi-ik is

A 2.0 pd ket tényleg szidják


Van egy ismerősünk VW szakszervízes és ő is megerősített bennünket (kocsivétel előtt) hogy az 1.9 esek jó és a pd-s is, de viszont a 2.0. tényleg kerülendő mert jóval több a bajuk és nem csak motorikusan hanem futóművileg is.


"elvileg gazdaságosabb is ugyebár."

Így igaz mert azt a nagy kasznit elviszi 6 literből (100km-en)

2013. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

de h lenne már futómű baja ha csak a motor más ?:D


a pd motorokról csak az a hiedelem h a pd ha beszar, összeomlik a világ, illetve picit több olajat esznek és jobban füstölnek. de takarékosabbak.


az 1.9 pd tdi sztem kevés 1.6tonnához.

2013. jún. 14. 13:06
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem 1,6 tonna, mert a saját autóm (kombi) csak kb 1460 kg üresen


Igazad van hogy B 5.5 ös ben is van 2.0 igaz az ritkák

Általában ha 2.0 ásról beszélünk akkor az újabb fajta B6osok jutnak eszembe így ott már változtattak

2013. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

OLVASGASS!!! :)


[link]

2013. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!!!!


Akk viszont azt kérdezném, hogy lehet-e olyat h a 2.0 PDTDi pd elemeit BOSCH-ra cseréltetem a siemens helyett ?

vagy eleve így megvenn vlkitől lehetséges?

h lehet leellenőrizni ?

mennyibe kerülne a 4db pd elem ?

2013. jún. 14. 13:45
 8/15 A kérdező kommentje:
illetve én ezt a motorkódot, h biztosra menjek h bosch pd elem van benne... HOGY TUDOM ELLENŐRIZNI vásárláskor ?:)
2013. jún. 14. 13:46
 9/15 A kérdező kommentje:
ha mondjuk az eladó mondja h pd elemek cserélve(Boschra), akk nekem az oké.. de h tudok megbizonyosodni róla h télleg bosch van benne ?
2013. jún. 14. 13:50
 10/15 anonim ***** válasza:

PD elemek cseréje 400ezer volt ismerősömnek a seat leonba

ugyan az a 2.0 motor ami a passatokban is van, én tuti nem venném meg

az 1.9-ek viszont nagyon jók, eddig dicsérték audiban, seatban, vwben és skodában is

2013. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!