Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 600-as motorom nehezen indul....

600-as motorom nehezen indul. Ötlet?

Figyelt kérdés

Reggel indítottam, egyszer csak abbahagyta, mintha meghalt volna az önindító, meg se moccant. Betoltam, elmentem suliba (8km), ott voltam 4-5 órát. Kimentem, megnyomom az önindítót és megy. szépen hazaértem, minden okés. Feltettem töltőre olyan 3-4 órát. Másnap reggel indítom, indul is , elvitt A-ból B-be. Suli után indult, aztán pár percre leállítottam. mikor mentem volna tovább, szintén nem forgatott az önindító. Betoltam, hazajöttem, ráönindítóztam csak az udvarban, hogy megy-e, és semmi. Valami ötlet?


Az eredeti fényszóró mellett xenon is van, + 12V-os csatlakozó. Lehet, hogy túl van terhelve az áramköre? Vagy csak az akksi rossz, esetleg az önindító szorul cserére?



2013. jún. 14. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyertya?
2013. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es. Gyertya miatt nem tekeri az önindító?☺

Lehet kontakthiba. Mikor nem moccan az önindító mérj rá hogy kap-e áramot.

2013. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma még reggel működött, aztán délután tologathattam. Már a lámpa, sőt a műszerfalon levő jelzőfények (nneutral stb)se világítottak. Megmérem, van-e benne áram, egyébként csak nemrég kezdtem használni a motort, nem tudom, milyen előélete volt. 35000km van benne. Töb hónapja garázsban állt, kb fél évet, lehet, hogy csak az aksi van tönkre. De mivel reggel beindult, és használtam, után kellett volna töltenie annyit, hogy a következő indításnál ne legyen gond. Eddig azt tapasztaltam, hogy megy, aztán egyre keveseb minden megy. Ráteszem töltőre, egy indítást bír, aztán hiába megyek vele, nem tölti, hanem mintha merülne le... Lehet, hogy a generátor szorul cserére? vagy előfordulhat, hogy az aksi így el van öregedve?
2013. jún. 14. 15:58
 4/8 A kérdező kommentje:
Még érdekelne, hogy a generátort csak akkor forgatja a motor, ha ki van engedve a kuplung, vagy állandóan?
2013. jún. 14. 16:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Segítségteket nagyon köszönöm!
2013. jún. 14. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább generátorral lesz a baj, de lehet az akksi sem túl jó már.
2013. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Generátor hibáját ki tudod zárni azzal, hogy töltő-feszültséget mérsz alapjáraton az akkumulátor csatlakozókon. Ennek olyan 13-14V között kell lennie, 12V már alacsony.

Ha ez jó, akkor egyértelműen akksi probléma. Sajnos egy cellazárlatos akksit hiába töltesz fel, az használat nélkül is lemerül órák alatt akár, és még károkat is okozhat az érzékenyebb elektromos eszközökben, szóval legjobb nem szarozni, ki kell csrélni.

2013. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséged! Az akksival volt a gond. Egy biztosítékot kiégetett, de cseréltem, és kapott új akkumulátort, már müködik, ahogy kell! :)
2013. jún. 25. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!