Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autónál, ha nem működik...

Dízel autónál, ha nem működik az olajszivattyú megfelelően, milyen tüneteket okoz?

Figyelt kérdés
Pontosabban mennyit lehet még az autóval menni, ha nem tökéletes az olajszivattyú?
2013. jún. 14. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Pont olyan tüneteket okoz, mint benzinesnél!

:)


Ha nem megfelelő az olajnyomás, akkor kevés kenést kapnak a mozgó alkatrészek, a motor jobban melegszik, gyorsabban kopik a henger, a dugattyúk, a csapágyak, stb.

2013. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de nem túl jól tettem fel a kérdést. Csak úgy magától kimehet az olajszivattyú, vagy inkább valami más okozza? Mindezt azért kérdem, mert holnap mennék egy autót megnézni, és elvileg csak az olajszivattyú baja van, ha minden igaz.Bocs, de nem vagyok nagyon járatos az ilyen jellegű dolgokban.
2013. jún. 14. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az olajszivattyú rossz, akkor be sem szabad indítani a motort, így nem tudhatod milyen a motor. Azt sem tudhatod, hogy mikor állt meg a szivattyú, mert pl. 120-as tempónál egy autópályán, akkor az a motor tuti csapágyas lett minimum. Ha nem állt meg a szivattyú, csak kevés az olajnyomás, az is kétesélyes, mert ilyen tüneteket okozhatnak a kopott főtengely/hajtókar csapágyak is általában erős kopogó hang, lassan elalvó, vagy éppen ki-ki villanó olajnyomásjelző lámpa kíséretében.
2013. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 15. 07:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindent figyelembe véve az a taliga felejtős!
2013. jún. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van olyan autó, aminél típushiba, hogy az olajszivattyút meghajtó ékszíj lelazul a tengelyről.


Így történt az autóm előző tulajánál is kint Olaszországban. Villogott az olajnyomás jelző lámpa, de még hazajött vele. Utána erős kopogó hanggal vitte szervizbe, ahol megállapították, hogy a motor nem javítható. (Megkaptam az erről szóló márkaszervizes számlát is.)

Így vettem meg a kocsit. Természetesen tudtam a hibáról. De olyan full extrás volt az autó és olyan szép esztétikai állapotú kívül-belül és olyan áron sikerült a motorhibára való tekintettel hozzájutni, hogy nekem megért egy blokkcserét a kocsin.

Egyébként szintén dízel, közös nyomócsöves, turbós.


Úgyhogy most van egy 6 milliót érő autóm, amihez a motorcsere költségével együtt is sikerült negyed áron hozzájutnom.

2013. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mármint a tárcsa! Az ékszíjtárcsa lazul le, ezt akartam írni, csak kimaradt. :)
2013. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, megnézted?
2013. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem néztem meg, mert az eladó telefonált, hogy ne induljak el(200km-re lakok tőle), mert eladta az autót.

Azért köszönöm mindenkinek a gyors reagálást!

2013. jún. 17. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!