Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftnél a rövidfény...

Suzuki swiftnél a rövidfény tompán ég csak, semmit nem leher vele látni. Milyen baja lehet?

Figyelt kérdés
Régi az autó eddig semmi baj nem volt vele. Rövidfény tompàn ég, úgy kb. Mint a pozíció. A hosszú ég rendesen annak semmi baja. A motor hamar melegszik de nem hiszem hogy köze lenne. Ötletek eeetleg? M
2013. jún. 15. 03:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Cseréld ki az izzót, ki van égve.Amit te "rövidfénynek" látsz az a helyzetjelző.Tompított és távolsági fény a helyes

megnevezése.Nem tudom,hogy vizsgázhattál le egyébként. -P

2013. jún. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy külön szótár kellett volna az írásodhoz, de nem kötekedem, értettük a lényeget.


Én azt nem értem, hogy a távolsági ég, de a tompított pedig nem. Nálam (98-as) a két világítást egy égő biztosítja. Vagy ahogy az előző is írta, az égő hibásodott meg, vagy a lámpa kapcsolójánál lehet valami hiba. Teszteld le egy másik égővel (H4-es izzókészlet kell hozzá, ha netán nem tudnád).


Egyébként meg azért melegszik hamar a motor, mert NYÁR van.

2013. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Rövidfény, hosszúfény, pozíció - nem tudom mi a bajotok ezekkel a kifejezésekkel: megértitek, délen (azaz a Délvidéken) mindenki így használja. Ugyanúgy, mint a hajtási engedély kifejezést...


Szóval: a tompított (rövid) fénnyel együtt világít szinte mindig a helyzetjelző (pozíció) - tehát ha csak azt az 5 wattnyi pislákolást látod, akkor lehet hogy kiégett az izzószál. Ha az izzószál ép, akkor valahol a tompított áramkörében növekedhetett meg az ellenállás, így a villamos energiából nem fény lesz, hanem elfűtöd, azaz valahol egy nagyobb ellenálláson hővé alakul.

Ha minden lámpa fényereje gyenge, akkor lehet hogy a foncsor kezd mattulni/fakulni és nem képes irányítani a fényt - de az alapján amit leírsz nem ez a helyzet, hanem a felső kettőből valamelyik.


A motor melegedésével a kollégának igaza van: a Swiftnek nincs éppen hatalmas víztere, a 20 fokos környezeti hőmérésékletről könnyen felmegy az üzemi 85-95 fokra. Gond akkor van, ha afölé kezd melegedni és át akar menni a pirosba - akkor viszont át kell nézni, hogy működik-e a termosztát, ventillátor, nincs-e dugulás, ilyenek.

2013. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2013. jún. 15. 10:08
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megvan a hiba. A kormány alatt az ajtó mellett volt egy pöcök, amin lehet állítani a rövidfényt, az le volt húzva 0-ra. Most a 4 esen elméletileg jó.
2013. jún. 15. 10:34
 6/17 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem megvan a hiba. A kormány alatt az ajtó mellett volt egy pöcök, amin lehet állítani a rövidfényt, az le volt húzva 0-ra. Most a 4 esen elméletileg jó."

Azzal csak a fényszóró magasságát állítod. Nem a fényerejét.

Persze az is lehetett gond hogy nagyon le világított. De attól még a fényerőnek ugyanakkorának kell lennie csak más szögben.

2013. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
az a fényszóró magasság állító.
2013. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most már tudom :) sajna még mindig nem tudom mi a hiba, hétfőn megyünk szervízbe :)
2013. jún. 15. 18:22
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha normálisan meg tudnád fogalmazni, hogy melyik égővel mi a bajod, talán jobban lehetne rajtad segíteni te műszaki analfabéta. Többen is írták, hogy az égőt cseréld ki, sikerült már odáig eljutnod? Jó, hogy sikerült megtalálnod a fényszóró magasság állítást...meg sem merem kockáztatni eddig milyen balf*sz módon közlekedtél a kocsival... De nem baj, aki h*lye, fizessen! Még a szervizbe is röhögni fognak majd rajtad ezekkel a megfogalmazásokkal... ;) :D
2013. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"hétfőn megyünk szervízbe"


Addig meg lámpa nélkül, vagy TÁVOLSÁGI-val fogsz majd vele közlekedni? BALESETVESZÉLYES!!!!

2013. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!