Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felragadt a hátsó felni a...

Peppp23 kérdése:

Felragadt a hátsó felni a kerékagyra, hogy lehetne leszedni? Már próbáltam ütögetni finoman, de mindhiába. Vkinek ötlet?

Figyelt kérdés

#felni #felszorult
2013. jún. 15. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek a felnije? A tehermentesitönél körbe űtögesd! Wagy agyastol nem birod leweni?
2013. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem viccelek, talppal, sarokkal rugdosd a gumit. Körbe, minden irányban. Le fog jönni.
2013. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először bizonyosodj meg róla, hogy jól rajta van az emelőn, azaz nem fog leesni. Utána lehet rugdosni, ütögetni. Persze ésszel, nehogy megsérülj.


A gumis ismerősöm egy méteres szárra rakott 2 kilós kalapáccsal szokott odakoccintani a keréknek belülről. De nem izomból természetesen.

2013. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer az első felni ragadt fenn. A csavarokat csak meglazítottam (DE NAGYON PICIT! nehogy baj legyen.. épp csak annyira, hogy 0,5-1 mm-t tudjon mozdulni a felni), és gyalogos tempónál hirtelen bekormányoztam (az úton senki nem járt). Úgy kb a 3. bekormányzásra hallottam egy pici koppanást, akkor gyorsan megálltam, ott helyben emelőre raktam a kocsit, és lecseréltem a kereket.
2013. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De nekem ez már végső elkeseredés volt kb, mert én akármivel rugdostam, ütögettem, teljes erővel húztam, nem jött le.
2013. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

vw passat hátsó kerék felnije

próbáltam ütögetni kívülről, belülről, rugdosni, kicsit kilazítottam a csavarokat, mentem vele 50 km-t de semmi... :)

befújtam csavarlazítóval is, mindhiába....

még vmi ötlet?

2013. jún. 15. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ez furcsa...

Akkor csináld azt, hogy 40-50-es tempónál ránsd be a kéziféket, akár kanyarban is, hogy a fara elinduljon az autónak, de a kerék blokkoljon. Kicsit laza csavarokkal, de azért csak óvatosan.

2013. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

na így sikerült, köszi szépen

ennyit szenvedni egy kerékkel... :)

2013. jún. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!