Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a xenon és miért vannak...

Mi az a xenon és miért vannak ráálva úgy a rendőrök?

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
A xenon egy nemesgáz, és nem tudok róla, hogy akárki, de különösen a rendőrök élvezeti cikként használnák. Egyrészt mert nemesgáz lévén kémiailag inert anyag, tehát nincs sok hatása a szervezetre, másrészt elég drága az előállítása. Nem valószínű, hogy meg tudná egy rendőr fizetni.
2013. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Azért vannak úgy ráállva, mert könnyű kiszúrni és büntetni :)

A xenon gázkisüléses izzóknak sokkal nagyobb fényerejük van, mint a sima halogéneknek, ezért a xenonnál előírás az automata fényszórómagasság állító és a fényszórómosó. Ezek azért kellenek, hogy ne süsd ki a szembejövő szemét, elvakítással ne okozz balesetet. A gyári xenonnal semmi gond, az utólagosan beépített gagyi kínai vackokhoz nincs mosó és magasságállító, ezért az szabályellenes és balesetveszélyes.


Na ezért büntetnek :)

2013. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

persze jelentve ez is lesz a moderátorok fele,hiszen az autókba szerelt xenon szettekről érdeklődtem,nem egy olyan ember ,,értelmes" megfogalmazására" aki most ezzel kiakar tűnni a sorból.

Logikusan ha az AUTÓKHOZ írtam akkor nem az élettani meg ilyen olyan hatásairól érdeklődnék,másrészt ,a rendőrök ellenőrzik,hogy ez van e az autóban és elvileg büntetnek,másrészt ennek az okáról.

2013. jún. 15. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor ennyivel ezt is jelenthetnénk,hogy hangulatkeltő... Legközelebb próbáld meg normálisan és egyértelműen megfogalmazni a kérdésed és akkor nem fognak trollkodni :)


Ha a részletek is érdekel, itt egy sokkal pontosabb leírás:

[link]

2013. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"persze jelentve ez is lesz a moderátorok fele,hiszen az autókba szerelt xenon szettekről érdeklődtem,nem egy olyan ember ,,értelmes" megfogalmazására" aki most ezzel kiakar tűnni a sorból." - nem tudom mi a bajod, simán lehet úgy értelmezni a kérdésedet, ahogy a kolléga tette - se a lámpa, se a világítás, se semmi hasonló nem szerepel a kérdésben... :P


Azért büntetik kiemelten, mert vakít, tényleg problémássá teszi a rosszul beépített utólagos xenon-szett a szemből közlekedő látását.

2013. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Akinek humora van: mindent tud, akinek nincs: mindenre képes" (Peterdi Pál humorista)


Remek illusztrációját láthattuk ennek az aranyköpésnek az imént.

2013. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!