Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lány vagyok, szeretnék motoroz...

Lány vagyok, szeretnék motorozni tanulni, de előtte tájékozódnék. Melyek az első lépések?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alig tudok valamit a motorokról, de szeretnék megtanulni közlekedni vele, mert úgy érzem, az autó nemigen áll közel hozzám. (...és persze drága megvenni, fenntartani, aztán közlekedni vele és parkolni...szóval nem...)

Hol találok olyan anyagot, ahol sok információt közölnek arról, hogy mi alapján válasszunk? Ami a legapróbb részletekbe is belemegy...

Illetve ti mit ajánlanátok? Milyen modelleket nézzek elsősorban?


Adataim: 20 éves, nem túl sok izomzattal, inkább közepesen, de erős típus, 55 kg között és 165 cm körül vagyok.


Általános forgalomban használnám, illetve hosszabb távokra is, ami azt jelenti, hogy Bp.-ről, Sopron, vagy Debrecen, de ez ritkább lenne. Beletartozna föld út is.


Nagyjából kéne belőni, hogy mi jöhet szóba.

Pénzben nem bővelkedem egyelőre, tehát viszonylag olcsóbbat keresek (gondolom...) 125-ös -ből. Természetesen jó ár-minőség aránnyal.


Előre is nagyon köszönöm a segítséget, minden felvilágosítással.


Üdv!


2009. okt. 11. 00:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Na az szép lessz! :D Az a gond, hogy most mondanám azt, hogy túraenduro, de az nagy dög. Nem vagy a legmagasabb se, így duplán kilőve. Egy sportmoci jó lenne, de azzal egy 200 km-es táv elég megerőltető szerintem, valamint a földutat se szereti. Amúgy egy motort sokkal drágább fenttartani, mint egy autót, de meg lehet azt is fizetni. Szerintem egy újabb szériás Yamaha TDR-el jól kijönnél, esetleg kicsit le kéne ültetni, de az megoldható. 140et viszi egy jó állapotú darab, földúton elkocog, de elsősorban városba és túrázni tervezték. Ha lehet, először azért folytott verziót vegyél. Utánna ki lehet belőlle szedetni, vagy venni rá egy másik kipufogót olcsón, ami folytatlan. A folytatlan gép tudomásom szerint 26 LE, a folytott csak 15. Kezdésnek az is bőven elég lessz szerintem. Amúgy konkrétan mennyi pénzed van rá? Egy motorhoz azért ruha is kell, főleg ha használnád hosszab távon is. Az legalább 50 ezer ft, ha használtan is veszed a cuccokat és gagyibbakat... :( Szia!
2009. okt. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

hát egy autót sem nagyobb kunszt fenntartani, sőt.. a parkolásról meg annyit hogy bizony egy motort jobban meg lehet piszkálni az utcán sajnos mint egy kocsit :( és a motort pl. télen kilőheted (bár én is megyek, de azért láttam már csúnya csúszásokat vele + az izületeidnek egy időn belül lőttek) esőben is eléggé kellemetlen menni vele, meg ha hideg van.. és még ha nincs is az mindig be kell öltözni, szóval kényelem szempontjából a kocsi nyert.

ha maradsz a motortnál, akkor szerintem már várj egy évet és rakd le A korlátlanra a jogsit, vegyél egy 125ös gépet kezdésnek, gyorsan meg lehet szokni. típus.. hát ez a hosszú táv is földút is a termeteddel összepárosítva érdekessé teszi. földúton a Yamama XT R típusa elmegy lazán de ha a földútról lemondasz egy Honda NSR-t javasolnék kezdésnek. eléggé megbízható, bár mivel sportmotor így kicsit kényelmetlen az én endurós hátsómnak :))

2009. okt. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szia!



Ezt a földutas járkálást nem erőltetném, ha nem...csak néha rá kellene tévedni, de a nagy táv is csak ritkábban fordulna elő. Fő szempont a motor megbízhatósága, irányíthatósága (és nagy dögöket nem szeretnék, hisz nem bírnék velük) és a kényelem. Nem tudom, súlyban mi lenne jó. A pénz: Az árakkal nemigen vagyok tisztában. Nem lenne rá túl sok pénzem, vagy mondjuk, hogy nem szeretnék sok pénzt költeni rá, inkább csak visszafogottan, mert ha többet költök, akkor jobbat és jobbat, drágábban és még drágábban fogok nézni. Nem akarok elszállni. Olcsóbb kategóriában, vagy közép, közép alja felé kéne belőni...A felszerelés nem gond, mert hozzájutok majd olcsóbban kicsit használtan ismerőstől.

2009. okt. 11. 01:23
 4/19 A kérdező kommentje:

Persze, tudom milyen hátrányai vannak a motornak a kocsival szemben. A fenntartásról mondjuk nem sokat tudok, de kényelem, a koncentráció, a veszély stb...egyértelmű.

Mindezek ellenére inkább a motort választanám, mert autóban képtelen vagyok elképzelni magam. A nagysága nagyon riaszt. A motor egészen más, hiszen együtt mozog vele az ember.

Enduróból mit ajánlanátok?

2009. okt. 11. 01:32
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked egy Yamaha TW vagy egy Suzuki VanVan jó lenne, elég alacsony. Egy dt-n neked szerintem egy lábad se érne le. Én 187 cm vagyok, és úgy ér le mindkét lábam. Esetleg egy Honda CBR 125? Olcsó, mindent kibír szinte, alacsony, keveset zabál. Kezdésnek pont jó.
2009. okt. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy suzuki Bandit? pl egy ilyen [link] nem drága és tökéletes kezdőmotor.Az autót is kipróbálhatnád,könnyebb elvezetni mint egy motort és használhatod minden időben.Motorral vagy autóval mentél már?Mármint vezettél?
2009. okt. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

szia

van egy nagyon jó könyvem a motozás elméletéről, sajnos a te címedet nem látom de ha küldesz nekem egy emailt akkor elküldöm szívesen.

2009. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

vedd meg a motorgia c. könyvet. az sztem mindent nagyon jól leír. ha ritka lenne a hosszú táv, akkor egy enduró való neked. az gyakorlatilag jó betonon, földúton is. pl. egy aprilia rx 125

de ugye tudod, hogy ehhez A korlátozott jogsi kell? Bár vezetheted A korlátlannak is, de ahhoz még nem vagy elég idős, azt hiszem (mmint a korlátlan jogsihoz)

így néz ki: [link]

pályára lehet vinni, de nem oda tervezték. de a földutat jól viszi. hosszú távon kényelmetlen (mint a legtöbb motor), de azt hiszem egy-egy benzinkutas sportcsokievés beiktatásával mehetsz hosszabb utakon is :)

egész gyorsan megy, nem az a hülye robogó stile. 130 körül van a végsebessége. kb. 7 litert fogyaszt 100 km-en. kényelmes is, bár mint írtam hosszú távon pihenni kell egy kicsit.

én is lány vagyok egy aprilia rx 50-el a bírtokában :)

14/L

2009. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
RX-et neked nem szabad, túl alacsony vagy hozzá. Balesetveszélyes is. Egy sportmoci a jó neked, lépésben eltötyögsz vele a földúton. Egy rx meg ha 130al mész vele igencsak 10 körül kajál. Szerintem egy kis sportmoci, vagy egy 250es YBR vagy ilyesmi kis 4 ütemű motorka jó lenne. Ha szereted a chopper stílusúakat is, akkor Yamaha SR vagy Suzuki GN...
2009. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnéztem mindegyiket, idővel megyek próbálgatni, illetve tanfolyamra.
2009. okt. 12. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!