Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi engedéllyel kapcsolat...

Forgalmi engedéllyel kapcsolatban kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Üdv a hajón mindenkinek ...

Kérdeznék töletek hátha vki tudja választ.Neten láttam árúlnak ilyen kijukasztott forgalmitmeg törzskönyveket...

Az lenne a kérdésem hogy ezek mirejók ?disznek a falra?

Ahhoz kissé drágák...

Egy ilyennel netán forgalomba lehet helyezni esetleg egy papirok nélküli autót vagy miért ilyen drágák ezek .Esetleg tudja valaki a választ?


2013. jún. 16. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen kiLYukasztott forgalmik szerintem gyűjteménybe kellhetnek, akinek kellenek.
2013. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régen, amikor úgy lehetett végleg kivonatni a kocsit a forgalomból, hogy megtarthattad (tehát nem kellett a bontós igazolása a leadás tényéről), akkor simán kilyukasztották a forgalmikat.

Van egy papírok nélküli, akár lopott vagy külföldről, fű alatt behozott kocsid, ami jó állapotú. Megveszed a lyukas forgalmit, írtok hozzá adásvételit, a jó, de papírok nélküli kocsin áthegesztésre/átütésre kerül a számsor (a manók éjszaka kiskalapáccsal, mert ilyet senki sem csinál soha) és át lehet íratni. Nem kell semmi különöset fizetni utána - ezért drága, mert több pénzt lehet vele megspórolni. Képzeld ha valami régi, katalizátor nélküli külföldi kocsit akarnál forgalomba helyeztetni mennyi lenne a regadó - így meg megvan a forgalmi, csak eredetvizsga, műszaki meg egy sima átírás. Nem ám vám, áfa, regadó...

2013. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köSZI ez b..romi jol hangzik .Én is valami ilyesmire gondoltam ..Képzeld csak el nekem az álmom egy 240 es aro lenne de nem akármilyen ám gyári lakóautó felépitménnyel ....Csak hát sajnos 1:külföldönvan külföldirendszámmal 2:regadoját megnéztem gondoltam beállitom a regadó kalkulátort euro 1 besorolásssal mivel 1979es benzines és hát gondoltam hogy egy ilyen régi autónak EURO1-nél jobb besorolásra esélye sincs) akkor a regadója 330(?)ezer forint ( mikor megláttam hannyatt vágodtam asztalostol székestöl számitógépestől) ...az autót Pedig ugy 350ezerért vesztegetik mindösszesen ugy összeadódva ez azért egy kicsit nagyonsok ennyi pénzem sajnos nincs rá én kis alkuval(1-200ezerft) lehet behoznám (ha eltörölnék a regadót:-) )

de igy...... viszont jo lenne hozzáértó meg ilyen kijuggatott forgalmi.ugy azért tán lenne némi remény az akcióra.de hát sajna nem ismerek ilyen arcokat akikk ilyemivel foglalkoznak.számátütés forgalmi árusitás etc

2013. jún. 17. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!