Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az autómata...

Mi a véleményetek az autómata váltóról?

Figyelt kérdés
Autó vásárlás előtt állunk és egy 2004-es Audi A6-os 2.5-ös V6-os TDI a kiválasztott. Nagyon szép és az eladó szerint nagyon jó üzemi állapotban van. Sokan azt mondják hogy nem szabad autómata váltósat venni de szerintem ha audi akkor annyira rossz nem lehet. Mi a véleményetek vagy a tapasztalatotok? Sürgős lenne!

2013. jún. 16. 14:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
77%

Ha téged nem zavar, akkor vedd meg.

Én biztos nem vennék soha.

2013. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem arra gondoltam hogy tetszik-e arra nem vagyok kíváncsi! szervizigényre és költségekre gondoltam. (nekem se kell autómata a szüleimnek lesz)
2013. jún. 16. 15:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Rossz témakör :)


Rendszeres olaj és szűrőcsere esetén nem nagyon problémásak az automaták sem. Ha tuja igazolni a váltóolajcserék meglétét, akkor ok. Ha nem, akkor a jó állapotot hiszi a piszi.

Ha váltó problémák lépnek fel később akkor egy automata váltó felújítása 150-350 000 között lesz, tudom ez soknak hangzik. De! Kréziváltós esetén egy kuplung és kettős tömegű lendkerék csere sem lesz olcsóbb, így fenntartás szempontjából lényegtelen melyiket veszitek (nem számolva az automata váltó olajcseréjét) :)

2013. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon horror áron van minden javítás hozzá. Egy cimbimnek ilyen A6-osa van csak 1.9TDI. Egyszer már javították a váltót 200e volt rokoni kapcsolattal, most meg valamilyen elektronika halt meg benne, ami itthon több százba kerülne, de talán kint németben megcsinálják 300 Euro-ért neki. Ettől függetlenül ő meg van vele elégedve.
2013. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Az első válaszadó válaszára reagálnék. Hát ha te szereted azt hogy dugóban folyamatosan kézzel lábbal kalimpálni kell akkor hajrá, sose láss jobbat egy kéziváltónál :D

Eltöltöttem pár évet az USÁban és mikor visszaértem, majdnem hülyét kaptam hogy minden másodpercben fékezésre, gyorsításra kézzel lábbal kalimpálni kell folyamatosan, azóta csak autómatát veszek.

2013. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én megvenném az autómata váltósat, nekünk is van egy lincoln limuzinunk, és egy range rover evoque-nk, midegyik automata! limuzinnal mondjuk jó nagy bajba lennénk ha manuális lenne a váltó :) Szerintem nyugodtan vedd meg te is az audi-t nem fogsz csalódni, legalább nem kell váltani, igaz kicsit furcsa lesz elsőre, de majd megszokod! :')
2013. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
88%
#5 nem tudom, te milyen kézi váltót használtál, amihez "kalimpálni kell kézzel lábbal", nálam a váltás egy egyszerű kézmozdulat, ráadásul általában a jobb kezem a váltón pihen vezetés közben, tehát még nyúlkálnom sem kell.
2013. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi baj ennél az autónál a váltóval, nem nagyon szokott tönkremenni. Ennél az autónál inkább a motorral van baj, ez az Audi legrosszabb motorja (szervizelés szempontjából)
2013. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Automata váltó rövid távon, városban ideális, főleg olyan sofőröknek akiknek még arra is kell figyelni hogy hogyan engedjék a kuplungot fel, vagy hogy hányadik sebességből kéne elindulni... Ellenben nagyobb a fogyasztás, de nem kell kuplungszettet cserélni soha. Persze a régebbi hidraulikus automaták sokkal megbízhatóbbak voltak.


Én elvagyok városban a manuálissal is, de annak az araszolgatás a kínja. Hosszútávon sokkal ideálisabb a manuális váltó.

2013. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Feltaláltak egy nagyszerű szerkezetet a manuális váltót. Kibírja a kocsi élettartamát, faék egyszerű dolog, csak olaj kell bele.

Ezzel szemben ott van egy agyonbonyolított automata, elektronikával, minden sallanggal.

Az első tulajnak valószínűleg nem lesz vele gondja, de 2-300E km után már bármi lehet vele.

Én nem vennék automatát, egy 6-os kézi váltónál jobb nem kell. Városban lehet fárasztó, de ez a kocsi gondolom nem oda lenne elsősorban. Országúton, meg berakod 6-ba, aztán el is lehet felejteni a váltót.

2013. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!