Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf III / Mitsubishi...

VW Golf III / Mitsubishi galant / Renault megane / Toyota corolla / Seat toledo. Mindegyik 1990-98 közötti dízel. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Esetleg tapasztalatok, észrevételek az autókkal kapcsolatban?! :)
2009. okt. 12. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Corolla az abszolút jobb
2009. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Helló! Nekem Galant 1.8 Td-m van.Amit felsoroltál,azok közül ez a legnagyobb kasztnira. Alapban benne van klíma,plüss ülés,állítható magasságú kormány -és ülés,elektromos-fűthető visszapillantók,elektromos ablakok és az enyémbe tetőablak is van. Rendszeresen karban tartom ,meg is hálálja.Ha meg is pakolom és a klíma is megy,6,5 l gázolajnál többet nem eszik. Fenntartása nem több más autókétól,jó az alkatrészellátása még mindíg,pl. 4 gyári japánból bontott izzítógyertyát vettem bele 4000 Ft-ért.

Üdv! Dákó

2009. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hmm... kössz az infót, a galantokkal eddig nem sok tapasztalatom volt, de ez most így biztatóan hangzik :)
2009. okt. 12. 18:24
 4/7 A kérdező kommentje:
de még azért várok pár választ... :D
2009. okt. 12. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha dízel, akkor VW! Ha benzines, akkor japán! Van egy olyan ismerősöm, aki 30 éve dízelmotorokat és dízel adagolókat javít, újít fel, még a MÁV-nál kezdte anno a szocban, dízelmozdonyszerelő volt, majd a volánnál dízeladagolós és motorfelújító. Ma már 50 éves elmúlt és saját műhelye van, na ha valaki igazán ért a szakmához, akkor Ő az! És neki két VW-je is van egy Vento és egy Golf is, természetesen mindkettő dízel :) Szerinte is csak VW-t, Audit vagy Skodát (amióta VW konszern lett)szabad venni dízelből. Anno nekem is volt még mikor szakközepes voltam egy Jetta 1.6D-m, akkor még nem is ismertem az öreget, de tény és való, hogy semmi baj nem volt vele, rengeteget elmentem vele. Viszont arra figyelj, hogy ezekben az öregebb dízelekben 6-7 ezrenként cserélj olajat, az öreg szerint 5 ezrenként érdemes és tényleg örök életű lesz. A vásárlásnál csak arra figyelj, hogy nagy gázadásra se fütöljön kékesen, csak feketén kormoljon! Ha feketén kormol nagy gázadásra, egészséges a motorja, ha kékesen, akkor eszi az olajat vagy rossz az adagoló előtöltése, ha pedig szürkésfehéresen, akkor eszi a vizet, hengerfejes.


Üdv!

2009. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos választ!
2009. okt. 15. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

A japán dízelek is tutik. Nekem meg KITÉ-s adagoló-nagymogul ismerősöm van...... DE! Használt dízelt télen kell venni hidegben. Ha hideg motorral beindul minden nyüstölés nélkül,nos,tiéd a pálya! A német kasztni viszont kisebb,akárhogyis nézzük,azért az összes közül tán a Galant a legnagyobb. Ja és galvanizált kasztnija van,nem rohadós fajta szerencsére,karosszériások nem nagyon keresnek rajta. Mindegy,kinek a pap,kinek a papné. Amúgy Renault meg apámnak volt és van is,azok is zsírak,csak szerelni basztedrás őket,viszont a franciás kényelem.....áhh. Nejemnek most vettünk egy kis Citroen-t.

Üdv!

2009. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!