Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehetne megtanítani...

Hogyan lehetne megtanítani valakit motorozni?

Figyelt kérdés
Nem robogóval, hanem rögtön pl. egy Mz Simpsonnal? Mire kell figyelni, mit kell tudni?

2013. jún. 21. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Biciklizni tud? Ha nem akkor először azzal kell kezdeni.

Ha igen akkor magyarázd rl neki hogy mi, mi. Főleg hogy hogy kell váltani és hogy bármi gond van ne a gázt cibálja hanem kuplungot féket egyszerre húzza.

Akkor nem fog egyenesen az árokba menni nyélgázzal.

2013. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy sz@r napom, felültem haverom 400-as dögjére, elmondta, hogy melyik a fék, a gáz és a sebesség fokozatokat, és már mentem is. Azért érdemes elmenni egy tanfolyamra, mert ott addig gyakorolsz, míg teljesen biztonságosan megtanulsz, ha van olyan, hogy biztonságos...:)
2013. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad hogy tud e vezetni. Mert az egyszerűsíti a helyzetet. Mi régen úgy csináltuk hogy mögé ültünk a tanulónak és vele együtt mentünk. Persze egyesben. Megérezte a kuplung gáz kezelést a többi már csak önfegyelem kérdése.
2013. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Se autót, se motort. Akkor egy kicsit reménytelen a helyzet? Biciklizni tud.
2013. jún. 21. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:

13 évesen én sem tudtam se autót se motort vezetni. Most meg már megvan mindkettőre a jogsi.


Miért lenne reménytelen?

2013. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beíratjátok egy legális tanfolyamra és úgy!
2013. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Simsonnal okés,de mzvel ne mert az picit nehezebb és tuti törés lenne belőle.

Legjobb lenne ha jogsira beiratnád,mrt nemhiába vannak ott az oktatók.De azért leírom a tanulás menetét is(egyből nagymocira senkit sem engednek mert az úgyis meghalna)

Elsőre alá pakolnak valami kis gépet.Első lépés,el kell magyarázni hogy mi micsoda,hogy a kuplungot és a váltót hogy használja,hogy a fékeket egyszerre használja,felhívjáka figyelmedet a fellépő erőkre is magyarul kanyarban a motor dől,hogy csak hátsó féket nem használunk mert abból tuti esés van,stb stb.

Majd ezután felültetnek a motorra,és elindulsz,megálllsz,elindulsz megállsz,ezt gyakoroltatják egy fél óráig vagy ameddig szükséges,majd utána rutin pályán max 3ig felváltasz majd vissza,és ezt is gyakorlod,majd gyakorlod a hirtelen megállást is.Ezek után lehet bójára küldeni az embert ahol szlalomozni kell majd különféle szituációkat meg kell csinálni.

Vegyetek fel mindent ,mert egy tényleg még autót sem vezetett embernél elképzelhető az esés.

2013. jún. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Helló elsőnek elmagyarázod a kuplungot a fékeket a váltást meg amit kell utána had menjen.Én legalábbis így tanultam meg egy simson s50b-n borulás nélkül :D De az Mz-re én nem ültetném fel mert igencsak elszaladna vele a ló :D elég neki a simson azzal is lehet borulni
2013. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!