Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a rendőr elkap olyan...

Ha a rendőr elkap olyan motorral ami nincs forgalomba helyezve?

Figyelt kérdés
Terepmotorra gondolok itt természetesen, van kategóriára érvényes vezetői engedélyem, (A Kat) csak a motor nincs forgalomba helyezve és se rendszám se forgalmi nincs hozzá, ilyenkor lefoglalják a motort és megbüntetnek?

2013. jún. 22. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a minimum a büntetés. Bár szerény véleményem szerint veszélyesebb hogy te majd megijedvén a következményektől menekülni kezdesz majd jól összetöröd magadat. Én a helyedben nem játszanék ezzel.
2013. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"ilyenkor lefoglalják a motort és megbüntetnek"


Ha tudod a kérdésre a választ akkor miért kérdezed meg?

2013. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, bár én remélem, a kettő között alaposan "ki is hallgatnak".
2013. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nem sok motorozni tudó emberrel találkoztam, akit enduroval közlekedve elkaptak a policájok...


Egyébként hivatalos álláspont szerint ilyenkor megbüntetnének. A motort nem látom miért foglalnák le - bár valamivel azért jó lenne tudni igazolni a tulajdonjogodat.

2013. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a motort külföldről hoztam be és az adásvételi szerződése megvan, ezenkívül csak külterületen használom kivéve azt az egy utcát amíg elérek a házunktól a földútig, csak mostanában rászálltak az itteni rendőrök a terepen közlekedőkre, pl traktorosok, quad, motor, lejárt műszakis vadászautókra stb,
2013. jún. 22. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugye hivatalosan ha nincs érvényes műszakija (és minden ezzel járó egyebe) a motornak, akkor csak magánterületen használhatnád. Ugye a közút fogalma elég tág, tulajdonképpen minden, ami nincs sorompóval elzárva - szóval simán megbüntethet.

Ha nagyon rajta vannak a helyi rendőrök az ügyön, akkor lehet megéri hanyagolni a feltűnősködést és csendben kiosonni.

2013. jún. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!