Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy jelzitek ha az előttetek...

Hogy jelzitek ha az előttetek lévőnek folyamatosan megy az indexe? Én csak a középső újjal jeleztem, de eredményre vezetett.

Figyelt kérdés
2013. jún. 22. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Remélem köszönet helyett szájon vágott!

:(

Nem mindegy neked, hogy indexel vagy sem? Kerüld ki ha zavar, de ne mutass be!

2013. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Villants rá kicsit és kapcsold jobbra-balra az irányjelzőt.
2013. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy meg marhára nem mindegy, hogy indexel-e vagy nem, mert abból baleset is lehet a félreértés miatt.
2013. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Én úgy jártam ma, hogy kanyarodtam volna ki egy mellékutcából, a védett úton jövő pedig indexelt jobbra, elindultam, de láttam, hogy nem lassít így megálltam az út közepén. Az anyós ülésen ülő drága meg ordít ki az ablakon, mint a barom, hogy mit csinálok, meg persze mindenki engem néz hülyének, hogy kerülgethetnek az út közepén.

Úgyhogy a középső ujj igenis jó megoldás. Nem tudom minek ül autóba az a barom, akinek nem tűnik föl, hogy villog az index.

2013. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Sőt nem is csak villog a visszajelző hanem még kattog is és nem is halkan.szóval az ilyen emberek akik nem veszik észre vakok és süketek is egyaránt :)
2013. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
refi villogtatással. aztán 90%, hogy nem veszik észre, hogy mi van, va, hogy csak integet, mintha valami ismerőse lennék. az ilyenek a legszívesebben megállítanám, és megkérdőjelezném, hogy miért vezet, ha nem tudja kezelni az autót.
2013. jún. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reflektor villogtatással illett volna jelezni. Nem tiszted eldönteni, hogy direkt, véletlenül, vagy műszaki hiba miatt maradt kint az index: kint van, tehát úgy állsz hozzá, hogy irányt fog váltani, és ezzel veszélyhelyzetet teremthet.


Sajnálatos egyébként, hogy az autós "kultúrából" kikoptak az egyezményes kézjelek. Például meg nem tudnám mondani, mikor láttam körző mozdulattal feltartott mutatóujjat, ami a sebességmérés, vagy rendőr-jelenlét jelzésére szolgált még anno.

2013. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!