Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen xsara antipollution...

Citroen xsara antipollution fault-ot ír ki. Mi a baja? (többi lent)

Figyelt kérdés

A motor is szörnyen rángat, hullámzik már egy csomó mindent cseréltek rajta, eddig 300 rongyba van, de még mindig ugyanaz a baja.

Ha volt már valakinek hasonló problémája és megoldódott, akkor az kérem írjon!

Az autó pontos megnevezése: Citroen Xsara Break 1.4i


2013. jún. 23. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"már egy csomó mindent cseréltek rajta, eddig 300 rongyba van"


Az antipollution fault, vagyis környezetvédelmi hiba egy csomó dolgot jelenthet, egy hibakód kiolvasó cirka 3000 Ft-ba kerül, de ennyiért egy szervizben is kiolvassák. Ha pedig megvan a hibás alkatrész, akkor azt kell kicserélni, nem össze-vissza mindent...

2013. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy 5 szerelőnél volt mind az öt más hibakódot olvasott ki.

Ki is cserélték a szerintük hibásnak vált alkatrészt, de a hiba továbbra is fennáll.

Bár az egyik szerintem átvert azzal, hogy kicserélte a gyújtótrafót mert a következő szerelő is azt a hibát mondta, de a nem régi cserére hivatkozva nem engedtük az "újbóli" cserét.

2013. jún. 23. 14:09
 3/13 A kérdező kommentje:

Éljen! Az egyik lambda szonda lekötésével, eddig 15 km-t tudtam hiba nélkül levezetni.

Ha lesz benne benzin egy 100 km-es próbautat tervezek.

Amennyiben a hiba ezen az úton nem jelentkezik a lambda szonda kicseréltetik.

2013. jún. 23. 16:22
 4/13 A kérdező kommentje:

Mégis szar!

Nem tudja valaki, h mi lehet a baja?

Rettenetes...

2013. júl. 14. 07:56
 5/13 anonim ***** válasza:
katalizátor vagy légtömeg mérő
2013. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

INDEX, Xsara fórum:


"Lassan 1 hónap, és több, mint 2000 km eltelt a reggeli dadogás és "Antipollution fault" hibaüzenet (+ check engine lámpa) óta. Azóta se semmi.

Nem tudom, melyiknek lehet köze a javuláshoz, de leírom, miket csináltam rögtön a hibajelenség után:


Kicseréltem a gyertyákat (NGK LFR6B)

Megtaláltam végre a MAP szenzort és kitisztítottam

Szétszedtem és kitisztítottam a pillangószelepet (nem volt különösebben koszos, de nem túl nehéz tükörfényesre pucolni)

Széthúztam a motortérben minden elérhető csatlakozót és kifújtam azokat is WD40-el. Különösen a trafó és a lambda szonda csatlakozóit!

Smirgli papírral fényesre csiszoltam az akkusarukat is

Azóta nem Shell fuel save-et, hanem Nitro+ 95-öt tankolok...



Lehet hogy ezekből egyik sincs szoros összefüggésben a dologgal, de eddig úgy tűnik bevált. KOPP, KOPP!!


Ha újra csinálja, akkor viszont gondolom nem úszom meg a trafócserét."

2013. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nakicsoda válasza:

Nekem is ezt irja ujjonnan a kocsi.


Elegem lett a szeretett citroenemböl végérvényesen....2006 benzines c4 citroen, 5 ajtós


"antipollution faulty" t ir ki. Szerelők már 280e ftért cseréltek benne minden szart, és MÉG MOST is irja. A kocsi lerobban, megáll, menet közben.


Computeres kiolvasás mindig mást ir hibának, gyertyák, henger, elektromos gázpedál.


Legutolsó az volt h elhoztam szervizből és 140km után lerobbantam ezzel a mocsokkal.


Fu pedig hogy szerettem istenem és csak el kell adnom mert tényleg szétesik a végére...


Ha esetleg valakinek volt ilyen jellegű hibája és megosztaná mi a repcept akkor talán nem tolom bele a dunába a kocsit.


Köszönöm

Egy kiábrándúlt citroenes...

2015. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Demmy válasza:
Nekem is ez a problémám most, szintén 1.4-es Xsarám van. Nekem le is áll menet közben a motor. Találtatok rá megoldást?
2016. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves Demmy

Írtam neked privát üzenetet, remélem elolvastad!

A PROBLÉMA MEGOLDÓDOTT!!

Ha valaki kíváncsi a megoldásra, privátban keressen meg!

2016. júl. 24. 21:34
 10/13 anonim válasza:
Mért nem írtad le ide?.. gratulálok..
2017. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!