Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi éri meg azoknak az autó...

Mi éri meg azoknak az autó kereskedőknek akik készpénzért vásárolnak fel autót (idősebbet is)?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Há hogy utána többé adják.☺

Vagy nem erre gondolsz?

2013. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
mert "szarér-hugyér" veszi meg, valamilyen szinten eladhatóbb formába hozza (vagy nem), és megpróbálja drágábban eladni...
2013. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tán az, hogy keresnek rajta amikor eladják. Más tippem nincs :(
2013. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, csak mondom hátha van még valami..:)
2013. jún. 23. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert az emberek már szinte nem is próbálnak magánszemélytől venni, nincs vasárnap délelőtt a nagyobb városokban autópiac, nincs semmi.


Árultam egy 20 év feletti autót, friss műszakival, számlákkal a műszaki előtt cserélt alkatrészekről (vezérlés, vízpumpa, termosztát, fékalkatrészek, fékfolyadék, akksi stb), a kutya fel nem hívott, hogy mégis mi újság, pedig olcsón adtam volna, 160e-ért volt meghirdetve és oda volt mellé írva, hogy ebből még lehet alkudni. De 3 hónapon át csak egy érdeklődő volt, az is 80e-ért akarta vinni.

Aztán bevittem kereskedőhöz (aki nekem adott érte 100 ezret) és 3 nap múlva ugyanazon az áron eladta amin én hirdettem.


Na ezért éri meg nekik minden szart nyomott áron felvásárolni. No meg aki ilyen régi kocsit akar, az nem is sokat nézegeti a netet, elmegy inkább oda, amelyik utcában 20 éve is autókereskedések voltak...

2013. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt figyeltem meg, hogy a kereskedőtől zokszó nélkül megveszik magas áron az ugyanolyan autót, amire magánszemélyként rá se néztek (vagy ha mégis, akkor nagyot akartak alkudni).


MIÉRT? Az okok:


OK 1.:

Az emberek zömében lusták és spórolósok ahhoz, hogy minden kinézett autóhoz külön külön címekre menjenek el. Ha elmennek a kereskedőhöz, akkor egy helyen láthatja a kínálatot, mindent körbenézhet és válogathat.

MINDEZ EGYBEN HÁTRÁNY, MERT:

Nem biztos, hogy a legjobb állapotú autókat csak a kereskedőnél találjuk meg (a legtisztábbakat lehet, mert a kereskedők sokszor külső-belső takarítással kezdik). Lehet nagyon jó autókat venni magánembertől is. Jó lehetőségeket hagy ki az, aki kizárja a magánszemélyek autóját a megnézendők közül.


OK 2.

Szavatosság. A kereskedőnek kötelessége szavatosságot (nem garanciát, csak szavatosságot) adni az általa eladott autóra. Ezért ha valami probléma akad az autóval, akkor a kereskedőt el lehet érni, be számon lehet kérni.

EZZEL A PROBLÉMA:

A kereskedők fel vannak készülve azokra az esetekre, ha visszamegy reklamálni egy korábbi vevő, van egy bevált ügyvédjük, aki a vitás ügyeket rendezi. El lehet felejteni, hogy majd utólag ráverjük a kettős tömegű lendkerék cserét a kereskedőre. A magánembert is számon lehet kérni, ugyanúgy elérhető is, akár a kereskedő, mert megadja az adatait. A magánemberen könnyebb számon kérni bármit, ráadásul első kézből tudhatunk meg információkat az autóról (általában nem hazudnak, max. elhallgatnak valamit, a kereskedőktől viszont semmit nem tudunk meg). Ha csalóba botlunk, azt észre lehet venni, odafigyeléssel és kis utánajárással. A magánemberek még a km órával sem nagyon trükköznek, mert ha már el akarják adni az autót, akkor költeni nem akarnak rá (főleg a computeres autókra, ahol már költséges az átmachinálás).


OK 3.

A kereskedőknél jókat lehet alkudni.

EZZEL A PROBLÉMA:

A használtautó kereskedők sem szoktak (nem tudnak) nagy engedményeket adni. Nekik is vannak költségeik az autóval, és szükségük van a haszonra is (aminek elég nagynak kell lennie, mert fizetni kell valamiből a telephelyet, a rezsit, az alkalmazottakat, meg mindenfélét), mert hiszen ezért csinálják.

A magánszemélyek engedékenyebbek. A kereskedők az összes autójukat (néhány flottás kivétellel) magánemberektől veszik meg, nyomott áron.


OK 4.

A kereskedő mindent elintéz helyetted, eredetiségvizsgálat átírás, stb.

Míg magánszemélytől való vásárláskor neked kell intézkedni.



KONKLÚZIÓ:

Tehát, a kereskedőtől drágábban veszed meg ugyanazt az autót, amit a magánembertől olcsóbban megkaptál volna.

Az egyetlen extra, amit kapsz, az az, hogy a kereskedő intézi a papírmunkát. (van kivétel, néhány cég, akik rendes garanciát adnak, a fiatal autókra).


Mindezzel nem a kereskedők ellen vagyok, csak arra világítottam rá, hogy milyen furcsán működik a legtöbb használtautó vásárló.

2013. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!