Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak apámmal hogy...

Mit csináljak apámmal hogy hagyjon vezetni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem friss a jogsim, de mióta megszereztem nem vezetek. Mindig csak egy-egy hónapot vagyok itthon, mert külföldön járok egyetemre. Itthon vagyok karácsonykor, húsvétkor, meg nyáron.


Anyukám nem vezet mert a közelbe jár dolgozni (gyalog 5 perc), úgyhogy egy autónk van, apámé. Szeretném néha én is vezetni, de apámnak az az érve hogy ha én összetöröm, vagy elrontok valamit és szervizbe kerül az autó, akkor ő addig mit csinál amíg szervizben van, hogy járkál ide-oda, hogy vesz ezt, hogy vesz azt. Mit lehet erre mondani? Szerintem egy baromság (nyilván elfogult vagyok), de az utcára is kimegy az ember attól függetlenül hogy van rá esély hogy elüti egy autó, vagy hogy megtámadja egy kóbor kutya.


Ti mit tennétek? Mit mondjak neki hogy hagyjon vezetni?


2013. jún. 24. 12:50
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
Az ő autója, ő kereste meg rá a pénzt, érthető hogy félti. Majd ha neked is lesz kocsid akkor te is annak adod oda, (vagy épp nem adod) akinek akarod.
2013. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk együtt mehetnétek ide oda vásárolni, és ő ülhetne az anyósülésen és te meg próbálkozhatsz...
2013. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt mindenkinek végig kell harcolni a szüleivel. Mikor én jogsit szereztem, azt csináltuk, hogy akárhova mentünk, hacsak a szomszéd utcába, vagy akár záhonyi rokonokhoz, oda faterom, vissza én vezettem. Minden lehetőséget megragadtam, hogy gyakorlatot szerezzek. Ha eltelik egy kis idő, s látja, hogy megfontoltan vezetsz, jobban fog bízni benned.

A hosszú távú megoldás pedig a saját autó. Venni kell valami olcsó kis kávédarálót - az én esetemben ez egy Wartburg volt - ócska volt, öreg volt, de oda mentem vele, ahova akartam, már ha volt pénzem benzinre, de a haverokkal mindig összedobtuk valahogy.

2013. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már erre, de sajnálnék 150-200 ezer forintot kidobni az ablakon hogy legyen egy hulladék autóm azért, hogy 2 hónap alatt megtanuljak vele vezetni...


Ördögi kör, majd próbálom meggyőzni hogy tanítson vezetni és ha már úgy látja hogy jól megy akkor talán enged.

2013. jún. 24. 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem nincs ilye problémám, 13.5 évesen tanított a apám vezetni, akkor volt 3 éves az autónk! szóval eléggé újszerű volt még, és megengedte hogy vezessem földes úton, ott megtanultam bánni vele, azóta mindig én állok be az utcáról a garázsba vele, most vagyok 15 éves
2013. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"nekem nincs ilye problémám, 13.5 évesen tanított a apám vezetni, akkor volt 3 éves az autónk! szóval eléggé újszerű volt még, és megengedte hogy vezessem földes úton, ott megtanultam bánni vele, azóta mindig én állok be az utcáról a garázsba vele, most vagyok 15 éves"


Szerinted ez egy hasznos válasz volt?

2013. jún. 24. 20:25
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem hasznos válasz volt :D
2013. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!