Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fektetnek a nagy gyártók...

Miért fektetnek a nagy gyártók még mindíg milliárdokat a korszerűtlen belső égésű motorok fejlesztésére?

Figyelt kérdés
Ezek hatásfoka a fejlesztgetések ellenére továbbra is alacsony.
2013. jún. 24. 14:56
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Nem vergődöm, csak a múltkor volt szerencsém a Nemzeti Szinház garázsában levegőt venni Ne tudd meg.
2013. jún. 24. 16:05
 22/43 anonim ***** válasza:
90%

16:03

Azért a 72-es autónak a városi fogyasztása nem úgy volt hogy 400 métereként meg kellett állni aztán meg elindulni. Városi meg városi fogyasztás között is van különbség. Ha egy kisebb városban végigmész a fűutcán 2-szer megállva a gyalogosok miatt az nem ugyanaz mint mikor Pesten végigmész és 1 km-en 3-szor kapsz pirosat és meg kell állni.

2013. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Tisztelt Uraim.

Itt mindenki tudja,hogy ennek a technikának már lejárt az ideje.Egyenlőre vergődnek vele-ahogy a kolléga mondta,és

ameddig ezt még el lehet adni addig eladják a gyártók.

Nincs érdekelté téve a gyártás,hogy változtasson.

2013. jún. 24. 16:09
 24/43 A kérdező kommentje:

Mindegy városi fogyasztásról beszélünk.Nem tudom mennyi piros lámpa,vagy zöld.

Szóval nem rózsás a kép..egy nagy átverés.

2013. jún. 24. 16:13
 25/43 anonim ***** válasza:
50%

alu-levegő akksival már megoldott a hatótáv, és az alu oxidot lehet redukálni újra aluvá, így ez egy megújítható energiaforrás, hiszen ugyanazt az alut végtelenszer lehet oxidálni-redukálni, csak az a baj, hogy az alu gyártása sem túl környezetbarát...

[link]


csak gugliznod kéne kedves kérdező, vagy felnőni és kitalálni valamit forradalmian új technológiát sárdobálás helyett, de szerencsére van aki dolgozik helyetted hőbörgés helyett, mert másra mutogatni a legkönnyebb...

2013. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Akkor egy autó ára 55000,- Ft volt./1972/.Lada 1200,ez kb.

25-30 havi kereset lehetett.

Most Btto:3,8 millió Ft-nál,az kb. 27-30 havi átlagnak felel meg./Opel Astra 1,4/.

Tehát a reálbér nem sokat változott 40 év alatt sem.

2013. jún. 24. 16:21
 27/43 A kérdező kommentje:
Tudtommal beszélgetünk,én nem sarazok.Nem az a baj ha más a vélemény,ez a demokrácia.Most szokjuk.
2013. jún. 24. 16:23
 28/43 anonim ***** válasza:
70%

Három megoldást is ajánlok neked:

1. járj lovasszekérrel, vagy biciklivel (és vegyél rá erre mindenkit)

2. találj ki valami sokkal jobbat (most mondom, jobb, ha el se kezdesz rajta agyalni)

3. ne menj le mélygarázsba. Mit kerestél ott? Feltételezem, te, mint megvilágosult megváltó, aki most megmondja a tutit, nem jársz ilyen idejétmúlt szarokkal.

2013. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Egyébként én nem vagyok fejlesztő- mérnök.Nem nekem kell mindent megváltani,meg kitalálni./Ők sem tudják/

Azért mert egy mélygarázsban nem kap levegőt az ember azért még nem hülye,de elgondolkodik.... Ennyi.

2013. jún. 24. 16:28
 30/43 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=1jsby51P_kI


Fel van találva a megoldás, csak a sóher állam nem ad egy kevés pénzt sem a tesztelésre és a kivitelezésre. (0,5 - 1 milliárd nem tétel állami szinten véleményem szerint...)

2013. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!