Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 CM "gyorsasagi" motorokkal...

50 CM "gyorsasagi" motorokkal volna tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok mar tini, raadasul kocsi parti vagyok, de neha jol esne egyet motorozni, havonta 1-2x nyaron, nem kocsival menni a munkahelyre peldaul. Nyilvan ezert nem erdemes belevagni egy A-s jogsiba plusz fenntartasi koltseggel szamolni. 50 cm-sek kozott nekem tetszenek ezek a kis gepek, el lehetne bohockodni vele, akinek volt mar leirna-e mennyire problemasak? Csak mert, igy kulso szemmel ugy tunik, hogy ezek eleg gyakran meghibasodnak.

Peldanak hozom fel az egyik szimpatikus hirdetest:

[link]

Koszi a valaszokat



2013. jún. 26. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezekkel egy baj van alapvetően: általában szét vannak hajtva, odafigyelés, karbantartás pedig nuku. (tisztelet a kivételnek!)

Ez abból adódik, hogy ilyet általában a fiatal, magukat már M-es jogsival is versenyzőnek képzelő palánták kapnak, akiknek fingjuk sincs arról, hogy mit kell kezdeni egy motorral karbantartás címszó alatt (még egyszer: tisztelet a kivételnek!)


Egyébként én egy ilyet ajánlanék inkább, ha nem akarsz nagyobb motort: [link]

Ugyan ez is csak 50-es, de kategóriájának egyik legjobbja, és kényelmesebb, mint egy sport(os) motor.

2013. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy hamar meghibásodnak. Inkább azt hogy ezeket a gépeket "nyikhaj" motorhoz nem értő fiatalok veszik s használják majd ez ütközik ki. Ha sikerül egy jót jótól venni nem hiszem hogy több gondod lenne vele. Viszont elgondolkodnék egy b-hez csatolható 125 ccm-es motorhoz használható jogsin.
2013. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Wow, az a motor sem rossz a linken :)

Egyebkent teljesen igazatok van amit irok, felhivtam mar egy hirdetest, persze kissrac vette fel, nem tudott semmit sem elmondani a motorrol, mikor megkerdeztem tole hogy jo, elmennek megnezni, de ragaszkodok hozza hogy az en koltsegem vigyuk el egy motoros szervizbe hogy nezzenek mar ra megis, nem tudta mar hogy magyarazza ki hogy miert nem jo neki ha elvisszuk, szoval ez tenyleg "gatya felkotos" tema, hogy talaljak egy jobbat :)

2013. jún. 26. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok. A linkelt képen egy Aprilia Red Rose 50-es van. A másik neve Aprilia Classic 50.

De rákereshetsz úgy is, hogy Gilera Eaglet 50, ugyanaz a motor, csak Gilera néven. :)

2013. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 50 cm-es es a motor az kicsi, alig fél méter, szerintem nem férsz el rajta. :)

Viccet félretéve, én azért szeretem a robogót, mert városban gyorsabb, mint az autó, és parkolóhelyet sem kell keresgélned, ahol van egy motornyi hely, oda lerakod, és kész. Én valami normál motor formájút (mint pl. egy patent simson), vagy egy robogót vennék, nekem ezek a "wannabe sportmotorok" nem tetszenek, égnék rajta. Aztán lehet, hogy én vagyok ilyen hülye, de nem szeretem, amikor valami többnek látszik, mint ami.

2013. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
yamaha trz 50 nem csalodsz benne japán minöség. ha motorikusan jó akkor rendben van az egészkivisz a világbol és vissza. Gyári hibálya hogy a szimeringet hajlamos kinyomni a teleszkópokból és akkor az olajat is kinyomja így érdemes szezooknként cserélni öket évente 1500ft. Én a gyárit kicseréltem másra és azota nincs gond.
2013. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát az a gond tényleg az 50-essel, hogy hamar kevés lesz, ezért, nem csak a gyerekek, hanem más is csutkán jár velük szinte. Jó persze kivéve a 70 éves simsonos nyugdíjast, de ő nem is a motorozás élménye miatt használja.

De ha valakinek már volt a környezetedben, könnyen kiszűrhető ha nagy gubanc van vele!

Arra tökéletes, hogy egyszer-kétszer elbohóckodjál vele egy kicsit!

De készülj fel, hogy a motorszerelésbe is beletanulsz! :)

Ezekkel mindig van valami.... :)

2013. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!