Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kettő és egy négy ütemű...

Egy kettő és egy négy ütemű robogó hátrányai és jó oldala érdekelne?

Figyelt kérdés

Max sebessége, élettartam,gyorsulás stb..


ezekbe melyik jobb? 2t vagy a 4t ?


2013. jún. 27. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

2T: többet eszik, jobban gyorsul, egyszerűbb a felépítése. Amihez nincs nyúlva, kb 10-15 km/h-val megy többet általában, mondjuk olyan 80 körül van a vége.

4T: kevesebbet eszik, nem is gyorsul annyira, picit bonyolultabb a felépítése(vezérlés, szelepek), ugyanakkor nehezebb kinyírni az, azt mondják.

2013. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2T

+ jobban megy (mivel kétszer annyi munkaütem van, mint a 4T-ben adott fordulatszámon)

+ egyszerűbb szerkezet


4T

+ csendesebb

+ kevesebbet fogyaszt


Az élettartam erősen típusfüggő: a kétütemű hengere várhatóan jobban kopik, de 4ütemből is vannak olyanok amik több karbantartást igényelnek, ha nem kapják meg hirtelen be tudják adni a kulcsot (pl. a műanyag vezérműtengelyes csodák, amiben gyári előírás szerint cserélni kell azt a 2-3 deci olajat, különben nagyon elkezd kopni a műanyag)...


Én az 50-es kategóriából 2T-t vennék mindenképpen, ez alól csak a Honda Cub sorozat lenne kivétel.

2013. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!