Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jawa Ideal milyen motor?

Jawa Ideal milyen motor?

Figyelt kérdés

Van értelme egy ilyenbe belefektetni? Első motorom lenne, és most olcsón hozzájuthatnék egyhez. Alkatrészt találni hozzá?

Egy Simson Schwalbe-val összehasonlítva mit lehet róla elmondani?



2013. jún. 27. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ideál-is ha nem akarsz gyorsan menni és szereted a régies megjelenést. :)


Habár csak egyetlen példányt próbáltam, nekem gyengébbnek tűnt a Schwalbénál. Cserébe olcsóbban meg lehet venni, mert nem olyan felkapott típus. A kinézete szerintem elfogadható, a Jawa pedig nem csinált rossz technikát alapjában véve, legfeljebb a karbantartás hiánya meglátszik/érződik rajta. :)

Rozsdaboglyából talpra állítani valószínűleg nem éri meg ha nem vagy szerelmes a típusba, de ha találsz egy jó állapotút, akkor miért ne?

2013. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én a schwalbe-t nem ismerem, de ideálom se volt de valamelyest ismerem őket. Télen kedvezőek mert ugye a lábad nem fagy le ha megvan a tanknál az idom. (léábvédő)

Az ideálokban is van különbözőek de hasonlóak. A látványos különbség hogy milyen blokkosat veszel? A régi gömbölyű dekniset vagy a mustang blokkosat.

Az ideál 3 sebességes

Főtengely szimeringet is könnyebb cserélni mert csak külső szimeringes

Ideál előnye még az hogy a lámpa is fordul kanyarodás közben

Nekem amúgy kinézetre sokkal jobban bejön mint a schwalbe

Nameg az embert jobban megnézik egy ilyen kis járgánnyal mert már ritka


Alkatrészek:

Néhány alkatrész még motoros boltokban is lehet venni de webshopban biztosan. De a legjobb börzéken lőni alkatrészeket, mert elég hitványak az utángyártott dolgok. Ez szinte az összes szoci motorra értendő hogy jobb használt gyárit venni mint a boltban az utángyártottat.

Ha mustang blokkosat veszel akkor ugye a mustangból (blokk)is felhasználhatod (pl donor) az alkatrészeket


Alkatrészekhez még azt mondom hogy legjobb venni egy másikat donornak

2013. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
"Alkatrészekhez még azt mondom hogy legjobb venni egy másikat donornak" - ezzel én vigyáznék: vettem egy Pannoniát a 23. születésnapomra jópár évvel ezelőtt, utána meg egy másikat alkatrésznek. Aztán szétszedés után kiderült, hogy a másodikat is le lehet papírozni, úgyhogy azt is gyorsan megcsináltam és annak is lett rendszáma.
2013. jún. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Agent K

Hát ez nekem is ismerős :))


Kérdező:

Még eszembe jutott hogy leírom az utazóját. Ha jól tudom az ideálok hengerfeje kupolás így nagyobb a sűrítési tér ezért gyengébb, de csereszabatos a mustang kisebb sűrítésű térűjével. Ha fojtatlana gép 12 vagy 13 as kislánckerékkel 45-50 az utazó sebessége, végsebeséége olyan 60 körül van így.

2013. jún. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszaitok. Igazság szerint 25 ezerért tudnék egyet venni, ami már (a tulaj szerint) 4 éve nem volt beindítva, tehát kipucolásra, beállításra szorul (az a minimum).

Amúgy minden alkatrésze megvan, egyben van a gép, kicsit kopott a fényezés, de az nem is fontos (még :). Elvileg első tulaj, megvan hozzá a forgalmija, és a jótállási könyve is. Sőt, még egy eredeti tükör is díszeleg rajta, ami most utánaolvasva eléggé ritkaságnak számít már. :)


Ezek alapján szerintetek elhozzam? Közben lenne lehetőségem egy Simson Starra is, kb egy árban van ezzel, csak van hozzá egy plusz blokk is.

2013. jún. 28. 09:52
 6/15 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a Simson Schwalbe-val megegyezik méretre? Vagy kisebb?
2013. jún. 28. 18:24
 7/15 anonim ***** válasza:

Talán minimálisan kisebbnek tűnik a Schwalbénál, lényegi eltérés nincs.


Eredeti forgalmi (szürke)? Rendszámos volt? :O

Eddig csak Simsonból (Star, Schwalbe) találkoztam rendszámossal. Ha igen és lehet az első tulajjal adásvételit írni, akkor én mindenképpen elhoznám. Forgalmis 50-es mocit találni már ritkaság. (ha minden stimmel, akkor akár így rendszámoztatni is lehet)


Ha ilyen jó állapotú, eredeti tükör, kezelési könyv és forgalmi (adásvételivel) is van, akkor megérné utolsó csavarig gyárira helyreállítani és nem szétgyilkolni.


Persze meg kell próbálni alkudni, az nem motorvásárlás ahol az ember meg sem próbálja... :P

Persze csak okosan, nehogy az eladó elkergessen a portáról, hogy többet ne is merj visszamenni. :D

2013. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azóta beszéltem a tulajjal telefonon: az eredeti, szürke forgalmija van meg, plusz a jótállási könyve is. Ja, és van rajta rendszámtartó is. :)


Szóval akkor azt mondjátok, hogy érdemes lenne mindenképp elhozni? 25-ért van meghirdetve, talán le lehetne belőle faragni pár ezrest. :)

2013. jún. 29. 10:54
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez az?

[link]

Ez olyan amit mondtál

2013. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem ez az ,bár ez is jól néz ki. Amit én néztem ki, a helyi újságban volt hirdetve, és telefonon keresztül tudtam meg róla ezt-azt.

De ez a hirdetés is jónak tűnik. Ezt ti speciel megvennétek?

2013. jún. 29. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!