Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az a fordulat, amikor...

Mennyi az a fordulat, amikor már a motor nem képes működni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, h mi az a fordulat, ahol már annyira gyorsan dolgozik a motor, hogy a benzin égése nem elég gyors hozzá. 2T/4T
2013. jún. 27. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes kérdés:)

A Forma-1-es autók motorjai amíg nem volt leszabályozás 20 000-t is pörögtek, a picike kis repülőmodell-motorok meg szerintem bőven még ennél is magasabb fordulaton működnek. Minél kisebb a henger és a dugattyú, annál forgósabb.

Nem tudom, mi a gyakorlati határ.

2013. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A forma 1-ek maximumon 17 ezres fordulaton mennek.
2013. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Régebben valóban időmérőn 20000 fölé pörgették az f1-es kocsikat.

Egyébként a fordulat ne akkor nagyobb ha kicsi a henger és a dugattyú, hanem akkor magas ha rövid a lökethossz, és nagy a hengerátmérő.

A fordulatszám-maximumot a szelepek tehetetlensége korlátozza. Japánok kísérleteztek régebben vele hogy 4 ütemű motort akartak résvezérléssel, ezáltal elhagyva a szelepeket hogy nagyobb fordulatszámot tudjanak csinálni mint a mostani 4 ütemű motorok.

2013. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Na, akkor ez a méretes dolgot rosszul tudtam.

Második válaszolónak viszont jár az egyes néma értő olvasásból...

2013. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És a 4T résvezérlésesből lett valami?
2013. jún. 27. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Nemtom. Mikor a gépésztechnikusit végeztem akkor volt róla szó az egyik órán. De az még 2000-ben volt.☺
2013. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!