Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jawa vagy Simson?

Jawa vagy Simson?

Figyelt kérdés

Ti melyiket ajánljátok inkább? Jawa-k közül a Mustang és az Ideal, Simson-ok közül a Star és a Schwalbe van képben jelenleg nálam.

Az ok egyszerű: ezek a legolcsóbb váltós 50-es motorok, és én úgy gondolom, hogy ennél többet nem érdemes kiadni egy 50-es gépre (most 30-40 ezer ft-ra gondolok).


Szóval melyiket ajánljátok? Az iga,z hogy a Jawa-khoz nincs sok alkatrész? Vagy azért találni? Méretre melyik a nagyobb? (180cm vagyok) Vagy kb egy méretű mind?


Az 50-es utazót tudják tartani?



2013. jún. 28. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

A jawa mustang megbízhatatlan, az idealról fogalmam sincs.

Az a simson schwalbe jó amelyik tirisztoros s51-es blokkal szerelt.Simson nagyobb.

2013. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

egyértelmű hogy simson! a mustang az egy takony és gyenge, idealról még nem is hallottam szóval nem lehet egy nagy durranás, a simsonok közül meg mindegy hogy melyiket veszed, de én inkább a túrbőhűtéses blokkosokat ajánlom! mert az szét nyűhetetlen, mindig "padló" gázzal megyek vele, km-eken keresztül és semmi baja! bírja, mindig csutka gázt húzok neki minden sebességben, elég jól ki is pörgetem, és az én 60 kg-m alatt tartja a 60-65 km/h-t kb.

egyszerűen sosem megy tönkre! egyszer kétszer van vele egy kis pitty putty, hogy a megszakító megadja magát, vagy a gyertya, vagy ilyesmi kis dolog, a váltórugó szokott nekem eltörni benne, de az csak pár száz forintos dolog, és rengeteg alkatrész van a simsonokhoz!

2013. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hy!

A simsonokkal kevesebb a probléma,van bőven alkatrész(akár jóminőségű bontott is).

A jawa csak kinézetre jó!Jó a jawa is,de ehhez már érteni kell és sok macera van szerelésnél vele.

A simsonok jóval egyszerűbbek,tudsz belőlük már elektromos gyújtásút 4váltósat és 12voltosat venni ami picit előnyösebb is.Na meg ha termetre és kinézetre jnézzük a kis simókat akkor azok szerintem jobbak,és szerelni is könnyebb és rengeteg leírás van hozzá a neten,és vannak simson kubb is ahol ismerkedhetsz több simsonossal,esetleg túráuzni is eljárhatsz velük stb stb

2013. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

AZ Ideal elvileg direkt a magyar piacra készült, csak itt forgalmazták. Kinézetre mint a Schwalbe (robogó stílus, lábvédővel): [link]


Azt hiszem, a blokkja egy az egyben a Mustangé.

2013. jún. 29. 10:57
 5/7 anonim válasza:

Lehet most szemét leszek nagyon és oltani fogtok de én a Mustangot mondom!


Írj Privátba ha meg akarod tudni miért szívesen válaszolok!

2013. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jawa Ideal és a Jawa mustang között van különbség a kuplungkivezetésben , de nagyjából egyforma.

Én azt mondom neked hogy kb 48 % Simson , 52 % ban Jawat vegyél.

(4 évig s51-es , elektromos Simsonnal jártam , most 3. éve Jawa Mustanggal , szerintem nincs hatalmas különbség a megbízhatóságukban)

Az én meglátásom szerint vegyél egy 15 ezer körüli Mustangot , generálozd meg saját magad (ajánlom ezt az oldalt , itt mindenben segítenek neked , órákon belül köztük én is. - [link] )

Csapágyból mindenhova ZVL vagy Koyo kell , szimeringből pedig Viton alapanyagú , ami barna színű.

Teljesítményben két féle Mustang van : van a két lovas , 4500ford./perces , 223.200-as amit 80'tól gyártottak 82'ig (sajnos ebből több van ezek gyengébbek valóban), illetve a 23A jelzésű 4 lóerős , 6500ford./perces amit 65'től 78'ig. Nekem az utóbbi van ezek egy Simsonnal (s51-es)fejet mennek. A 223.200-as vége 50-55 körül van , a 23A vége 65 körül. Szerintem is Jawa , és az nagy marhaság hogy nincs hozzá cucc , bármit megkaphatsz hozzá , olcsóbban egy picivel mint a Simsonhoz képest.

Én a Jawa Idealt választanám , az lesz a nyerő neked !

2013. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Magasságra pedig én 179 vagyok , a Mustang kényelmesebb volt nekem.
2013. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!